۴م، آذر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۴م, آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۱ ب.ظ | کد خبر: 67882

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین حبیب شیخ از اساتید سطوح عالی حوزه علمیه دزفول در گردهمایی روحانیون و مبلغین شهرستان دزفول گفت: امیدواریم این جلسات سبب همدلی و انسجام روحانیت شده و موجب شود که روحانیت در راستای منویات مقام معظم رهبری به بازویی بسیار قوی برای امام جمعه دزفول و متولیان مسائل فرهنگی تبدیل شود.

وی اشاره ای به گذشته مدرسه علمیه آیت الله قاضی(ره) داشت و اظهار کرد: زمانی ۵۰-۴۰ طلبه در پایه های ۱ تا ۶ حوزه علمیه تحصیل می کردند که بعضی از پایه ها بدلیل کمبود طلبه یا استاد تعطیل بودند، ولی امروز در حوزه علمیه بیش از ۲۰۰ طلبه در پایه های ۱ تا ۱۰ تحصیل می کنند و گاه تعداد طلاب در کلاس ها از حد نصاب بالاتر است.

حجة الاسلام والمسلمین حبیب شیخ خاطرنشان کرد: در چند سال اخیر به حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) توجه همه جانبه شد و مبلغین شهرستان در همین چندسال پرورش یافته اند و کلاس ها با بهترین اساتید اداره می شوند که این امر مدیون مدیریت قوی امام جمعه دزفول می باشد.

وی در پایان ضمن درخواست مدیریت بانیان روضه ها در شهرستان گفت: در شهرستان نیاز به برگزاری کلاس درس تفسیر برای عموم شهروندان احساس می شود.

در این گردهمایی همچنین حجة الاسلام کرمی نژاد از مبلّغین شهرستان دزفول با بیان روایتی از امام هادی علیه السلام در خصوص وظیفه علما، ابزار کار علما و نتیجه آن در دوران غیبت، گفت: به فرموده امام هادی(ع) در زمان غیبت امام زمان(عج) باید علمایی باشند که با دلیل و منطق و با حجت و برهان مردم را به سوی امام زمان راهنما بوده و از دین امام دفاع کنند.

حجة الاسلام کرمی نژاد اظهار کرد: اگر علما مردم را نسبت به فتنه های ابلیس و دشمنان اهل بیت هدایت نکنند، مردم منحرف شده و از دین خدا فاصله می گیرند.

وی با استناد به تفاسیر قرآن، اهل بیت(ع) را همانند ماه و خورشید دانست که مرور زمان بر آنها اثر نداشته و تا آخرالزمان بر مردم جاری بوده و احادیث معصومین نیز در تمام زمان ها مصداق دارد.

وی خاطرنشان کرد: با بررسی های صورت گرفته در بهمن ماه سال گذشته ۵۷ درصد شبهات مطرح شده در فضای مجازی در خصوص اعتقادات و مسئله امامت بوده است.

حجة الاسلام کرمی نژاد افزود: در دوران غیبت علما و روحانیون وظیفه هدایت مردم را به عهده دارند و به همین دلیل شبکه های معاند، مسئله امامت و تضعیف مرجعیت و روحانیت را مد نظر دارند و اگر مسئله امامت سامان یابد بقیه مسائل و احکام نیز سامان خواهد گرفت.

وی در پایان تأکید کرد: روحانیت نباید به گونه ای رفتار نمایند که به امام زمان(عج) ضربه زده و یا خود روحانیت تضعیف شود.

حجة الاسلام مهدی زارع استاد حوزه و دانشگاه نیز در این گردهمایی ضمن تبریک پیروزی جبهه مقاومت گفت: با داشتن بانک اطلاعاتی روحانیون و تشکیل گرهمایی روحانیت می توان از تمام ظرفیت و توانمندی روحانیون استفاده کرده و آثار علمی و خدمات فرهنگی و اجتماعی و خدمات روحانیت شهرستان معرفی شوند.

وی افزود: بانک اطلاعاتی موجب شناخت و آشنایی جامعه روحانیت شده و از این طریق می توان بسیاری از خلاءهای فرهنگی و شکاف های فرهنگی اجتماعی شهرستان عنوان شوند.

حجة الاسلام مهدی زارع اظهار کرد: در چنین جلساتی برنامه های فرهنگی شهرستان تقویت شده و ضمن ارتقای کارآمدی و توانمندی روحانیت، تجربیات به روحانیون جوان انتقال خواهد یافت.