۲م، آذر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲م, آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸ ق.ظ | کد خبر: 67825

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در گردهمایی روحانیون و مبلغین شهرستان دزفول که در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی دزفول برگزار شد ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول و گرامیداشت هفته بسیج، از دو ماه جهاد روحانیت در تبلیغ دین خدا تقدیر کرد.

امام جمعه دزفول یاد شهدا را که با اندیشه بسیجی خود از انقلاب و نظام دفاع کردند گرامی داشت و گفت: شهادت شهیدانی چون شهید عارف کایدخورده نشان می دهد که باغ شهادت بسته نشده و هر از گاهی جامعه از شهد شیرین شهادت بهره مند می شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول پیروزی خط مقاومت در مقابل فتنه گران عالم را پیروزی بزرگی دانست و اظهار کرد: در فتنه داعش، عربستان به تنهایی ۵۰ میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده و از سوی تمام سرویس های جاسوسی دنیا پشتیبانی شده و پیشرفته ترین سلاح های دنیا را در اختیار داشت.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی روحانیت را جلوه و نماد دین خواند و افزود: مردم دین خود را از روحانیت و به هر شکلی که تجلی کند برداشت می کنند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: روحانیت نهاد مستقلی است که به هیچ جناح و گروه سیاسی وابستگی ندارد و تنها وامدار دین، اخلاق، مراجع و ولایت می باشد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول حرف روحانیت را دین عنوان کرد و ادامه داد: دغدغه روحانیت مسائل دینی مردم و ارتباطات خود روحانیت می باشد و باید فضا و زمینه ای فراهم کرد که بتوان در فضایی سالم و صحیح به دین خدا خدمت کرد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: دشمنان با تمام توان وارد میدان شده اند تا نتوان در ارتباطات خود اصول طرح شده در اسلام را رعایت کرده و در نتیجه نتوان با هجمه سنگین دشمن مقابله کرد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی به ظرفیت دزفول بیش از ظرفیت کنونی اشاره کرد و افزود: در ۵-۴ دهه گذشته علما و بزرگانی در دزفول بوده اند که با کمال صفا و صمیمیت امر دین را اداره می کردند و باید رفتار و سیره آنها را با رفتار خود مقایسه کنیم.

امام جمعه دزفول اتحاد و انسجام را مسئله مهمی دانست و گفت: مهمترین مسئله، وحدت و همدلی در جامعه روحانیت است که بسیار اثرگذار می باشد و اگر همراهی روحانیت نباشد قطعا هیچ امام جمعه ای موفق نخواهد بود.

در این گردهمایی همچنین حجج اسلام کرمی نژاد، مهدی زارع و حبیب شیخ سخنانی ایراد کردند که متعاقباً بروز خواهد شد.