۱م، آذر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, آذر ۱۳۹۶ ساعت ۲:۳۸ ب.ظ | کد خبر: 67769

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول با حضور در بین دانش آموزان دبیرستان پسرانه شهید مطهری ارکان ایمان از دیدگاه اما رضا(ع) را برشمرد و گفت: توکل به خدا، راضی بودن به قضا و قدر الهی، تسلیم امر خدا بودن و تفویض الی الله ارکان ایمان از دیدگاه امام رضا(ع) می باشند.

امام جمعه دزفول افزود: امام حسین علیه السلام در اوج نبرد در روز عاشورا به یاد خدا بود و با خدا مناجات می کرد، و تسلیم امر الهی بود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با توجه به حدیثی از امام علی علیه السلام خاطرنشان کرد: گاهی انسان تصمیم به انجام کاری دارد ولی انجام نمی شود و گاهی برعکس مشکلی در کار انسان وجود دارد که به نظر غیر قابل حل می باشد ولی به خواست خدا حل می شود که نشان می دهد انسان علیرغم تلاش خود باید امورش را به خدا تفویض نماید.

حجة الاسلام والسملمین قاضی به سخنی از  امام حسین علیه السلام اشاره کرد و افزود: اگر انسان اهل محاسبه نبوده و واعظ درونی نداشته باشد موفقیت کسب نمی کند.

امام جمعه دزفول اظهار  کرد: نفس لوامه و ملامتگر همان واعظ درونی است که از آن تعبیر به وجدان می شود و با تفکر و اندیشه، در انسان بوجود می آید.