۲۷م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۷م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۹:۵۰ ق.ظ | کد خبر: 67701

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” رضا جوروند مسئول کتابخانه های شهرستان دزفول در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان که با حضور امام جمعه و اعضای این شورا در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد گزارشی از فعالیت کتابخانه ها در شهرستان ارائه داد و گفت: ۱۶ کتابخانه فعال با ۱۹۶۷۷ نسخه کتاب در شهرستان دزفول وجود دارد.

رضا جوروند اظهار کرد: شهرستان دزفول در سال ۹۵، با همکاری آموزش و پرورش ۲۵۳ برنامه کتابخوانی برگزار کرد که از این تعداد ۱۵۶ برنامه در کتابخانه ها و ۹۷ برنامه در مدارس بود و ۴۹۴۵ نفر در مسابقات کتابخوانی شرکت کردند.

مسئول کتابخانه های شهرستان دزفول بازدیدهای جمعی از کتابخانه را ۲۵۷ مورد بیان کرد و افزود: در سال گذشته ۱۰۲ نمایشگاه کتابخانه ای، ۹۱ برنامه مناسبتی، ۴۰۴ جلسه قصه خوانی برای کودکان در سطح شهرستان اجرا شد.

جوروند خاطرنشان کرد: ۱۴۹ جلسه کارگاه آموزش قرآن، ۱۷۵ کارگاه نقاشی، ۱۳۱ مورد کارگاه کاردستی و ارگامی، ۹۴ کارگاه شعر و ۱۹ کارگاه روانشناسی برپا شد که همه کارگاه ها با موضوع کتاب با شیوه های جدید و جذاب برای کودکان همراه بود.

وی اعضای کتابخانه ها را حدود ۱۱ هزار نفر و کتابداران را ۴۵ کتابدار عنوان کرد و ادامه داد: میانگین امانت ماهانه در هر کتابخانه در سال گذشته ۸۹۵ نسخه و امانت سالانه ۱۳۳۹۷۴ نسخه بوده است که شهرستان دزفول به نسبت جمعیتی در استان رتبه بالایی را داشته است.

جوروند کتابخانه مرکزی شهرستان را اولین کتابخانه استاندارد شمال خوزستان برشمرد و گفت: این کتابخانه از بزرگترین و مجهزترین کتابخانه ها است که تا بهمن ماه تجهیز کارگاه می شود و بر معماری دزفولی آن تأکید داریم.

مسئول کتابخانه های شهرستان دزفول همچنین از احداث کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد با زیربنایی بیش از ۵۰۰۰ متر مربع خبر داد و افزود: با ارائه طرح این مرکز به سازمان برنامه و بودجه در حال تأمین اعتبار از این سازمان برای ساخت می باشیم.