۲۴م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۸ ب.ظ | کد خبر: 67630

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ” مجد دز” در این جلسه که با حضور اعضای آن در نهاد امامت جمعه دزفول تشکیل شد حجة السلام والمسلمین قاضی درابتدا با تسلیت حادثه غم انگیز حادثه زلزله استان کرمانشاه و آرزوی شفای عاجل آسیب دیدگان و طلب غفران برای جانباختگان و صبر و بردباری برای بازماندگان خواستار کمک های بیشتر مردم و مسئولین بویژه مردم سخاوتمند دزفول به هموطنانمان در این مناطق شد.

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از سخنان خود با تقدیر از همه مردم و هیآت، روحانیان، خیرین و مسئولین در راه اندازی موکب شهرستان دزفول در مرز چذابه و شهر کربلا با فعال شدن همه مجموعه های آن شامل تغذیه، بهداشت و درمان و فرهنگی و پذیرایی از زائرین حرم حسینی از این موکب بعنوان مجهزترین و منظم ترین مجموعه در پذیرایی زائرین نام بردند که حتی فعالیت آن تا چند روز بعد از اربعین حسینی ادامه داشت.

وی همچنین از حضور دانش آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان تقدیر و از حضور کم رنگ دانشگاه های این منطقه انتقاد کرد.

امام جمعه دزفول همچنین با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی خواستار اهتمام بیشتر مردم و مسئولین در نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی در جامعه با استفاده از ابتکارات و خلاقیت های تازه در این زمینه شد.

وی در پایان از راه اندازی قمش و سربطاقهای دزفول و معرفی آن بعنوان بخشی از پیشینه فرهنگی و  گردشگری این شهرستان به جهان، تقدیر کرد و با توجه به فعالیت تیم فوتسال ۴ خرداد دزفول خواستار کمک مسئولان تربیت بدنی به این تیم نوپا شد.

در ادامه این نشست محمدرضا صفار جانشین مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول با اشاره به توجه استاندار خوزستان به این مرکز فرهنگی برای تکمیل و تجهیز آن گفت: شهرداری دزفول بخشی از اعتبار پرداختی از سوی استاندار خوزستان برای این مرکز را بلوکه کرده و پرداخت نمی کند.

وی افزود: استاندار خوزستان سال گذشته در جریان بازدید از مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول ۱۰ میلیارد ریال اعتبار به این مرکز اختصاص داد و اعتبار مذکور را به حساب شهرداری دزفول واریز کرد اما این شهرداری تاکنون تنها کمی بیش از ۲ میلیارد ریال آن را پرداخت کرده است.

وی افزود:در حالیکه مقرر شده مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول به عنوان یکی از ۱۰ مرکز در دست ساخت کشور بهمن ماه امسال رسما به طور کامل افتتاح شود این مرکز برای تکمیل بخش های باقی مانده و موزه آرایی همچنان چشم انتظار اعتبار است.

جانشین مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول تأکید کرد: با توجه به فرصت اندک باقی مانده برای تکمیل و افتتاح این مرکز انتظار می رود شهرداری دزفول اعتبار هشت میلیارد ریالی نزد خود را به این مرکز پرداخت کند.

صفارپور همچنین تکمیل بنای یادمان شهدای گمنام در کنار مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول را خواستار شد و گفت: با توجه به عقد قرارداد با پیمانکار انتظار می رود نسبت به تکمیل بنای یادمان شهدای گمنام دزفول اقدام شود.

قلیان متولی احیای قمش چوقابافان دزفول هم گزارشی از در دست اقدام داشتن ۲۲ رشته قمش در مناطق مختلف دزفول با همکاری مردم و خیرین ارائه داد و خواستار حمایت های مسئولین زیربط در این زمینه شد.

دکتر عصاره رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور هم خبر از هزار و هفصد و پنجاهمین سالگرد تأسیس دانشگاه جندی شاپور در سوم نوامبر ۲۰۱۷ در فهرست بزرگداشت جهانی یونسکو داد.