۱۹م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۳:۴۸ ب.ظ | کد خبر: 67510

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز عبادی سیاسی جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول، به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

خداترسی و اخلاق نیکو انسان را سعادتمند و به بهشت می برد

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نمازجمعه ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: خداترسی و اخلاق نیکو انسان را سعادتمند و به بهشت می برد.

سبک زندگی دینی از منظر سیره و روش اخلاقی حضرت اباعبدالله الحسین(ع)

امام جمعه دزفول در ادامه به سبک زندگی دینی از منظر سیره و روش اخلاقی حضرت اباعبدالله الحسین(ع) پرداخت و گفت: آن حضرت دارای غیرت دینی بود، غیرتی که نسبت به دیگر ارزشهای الهی شرافت بیشتر و بالاتری دارد.

انسان مؤمن بواسطه غیرت، دین و ناموس خود را حفظ می کند

وی با بیان اینکه در حماسه نهضت حسینی غیرت موج می زند افزود: انسان مؤمن بواسطه غیرت، دین و ناموس خود را حفظ می کند.

منشأ بسیاری از گناهان و جرم ها در جوامع بشری از بی غیرتی و نگاه حرام است

خطیب نماز جمعه دزفول در بخش دیگری از این خطبه به تبیین آیات ۳۰ و ۳۱ سوره نور درخصوص حفظ ریشه های غیرت در مردان و زنان پرداخت و گفت: منشأ بسیاری از گناهان و جرم ها در جوامع بشری از بی غیرتی و نگاه حرام است.

وی افزود: اگر انسان در این خصوص مراقب نباشد در مسیر شیطان حرکت خواهد کرد.

نهضت کربلا در تراز جهانی گسترده شده است

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه دزفول با اشاره به راهپیمایی بزرگ و عبرت آمیز اربعین حسینی گفت: انقلاب و نهضت امام حسین(ع) با حضور اهل سنت، مسیحی، اروپایی، آمریکایی و کشورهای غربی، دوست و دشمن را به حیرت وا داشت.

راهپیمایی بزرگ اربعین با ۲۰ میلیون عاشق، با رهبری امام حسین(ع) انجام شد

خطیب جمعه دزفول با بیان اینکه دامنه نهضت کربلا در تراز جهانی گسترده شده است گفت: همایش بزرگ راهپیمایی اربعین با حضور بیش از ۲۰ میلیون عاشق، با رهبری امام حسین(ع) انجام شد.

پیاده روی اربعین حسینی به حرکتی جهادی و حماسی تبدیل شده است

وی افزود: جنس پیاده روی اربعین حسینی مبارزه و حماسه است و در شرایط خاصی که جهان اسلام و منطقه دارد و دشمنان اسلام برای سرکوب ملت های مسلمان خیز برداشته اند به یک حرکت جهادی و حماسی تبدیل شده است.

روحیه استقامت در عراق و سوریه داعش را در هم کوبیده است

امام جمعه دزفول ضمن تقدیر از کلیه اقشار جامعه که حماسه پیاده روی اربعین حسینی را رقم زدند گفت: بزرگترین درس اربعین استقامت در برابر زورگویان و مستکبران است و همین روحیه استقامت در عراق و سوریه داعش را در هم کوبیده است.

سرانجام آل سعود، رسوایی و نابودی خواهد بود

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز جنایات آل سعود در کشتار مردم مظلوم یمن را محکوم کرد و ضمن انتقاد از سازمانهای به اصطلاح حقوق بشر گفت: آل سعود دیوانه شده و جنون قدرت گرفته است و فاجعه انسانی بر مردم مسلمان و مظلوم یمن به بار آورده است اما سرانجام آل سعود رسوایی و نابودی خواهد بود.

گرامیداشت شهدای مرزبان نیروی انتظامی

امام جمعه دزفول در بخش دیگری از خطبه ها یاد شهدای مرزبان نیروی انتظامی را گرامی داشت و فداکاریهای آنان را در مقابله بااشرار و دفاع از ایران اسلامی ارج نهاد.

کتابخوانی موجب ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه می شود

خطیب نماز جمعه دزفول ضمن تبریک روز کتاب و کتابخوانی گفت: کتابخوانی موجب ارتقای سطح فرهنگ عمومی جامعه می شود.

وی افزود: پرخسارت ترین تنبلی ها تنبلی در خواندن کتاب است لذا باید در جهیزیه نوعروسان کتاب گنجانده شود و نوعروسان کتابهای آموزشی خانه داری، فرزند پروری و همسرداری را مطالعه کنند تا باعث استحکام کانون خانواده شوند.