۱۸م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۵:۵۲ ب.ظ | کد خبر: 67487

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مردم متدین و عاشق اهل بیت علیهم السلام شهرستان دزفول از نخستین ساعات صبح امروز با تشکیل بزرگترین هیئت عزاداران متحد حسینی از آستان متبرک حضرت محمدبن موسی الکاظم(ع) سبزقبا مسافت ۷ کیلومتر را با پای پیاده و همراه با نوحه خوانی، سینه زنی و مرثیه سرایی مداحان دزفول تا آستانه متبرک محمدبن جعفر طیار(ع) طی کردند و زیباترین و معنوی ترین شور حسینی در اربعین ۹۶ شهرستان دزفول را خلق کردند.

در طول مسیر مردم عاشق اهل بیت علیهم السلام از سوگوران حسینی با پخش نذورات خود به گرمی استقبال می کردند.

سپس  راهپیمایان اربعین حسینی اعم از کوچک و بزرگ، زن و مرد و حتی کودکان خردسال و نوجوانان در مقابل آستان متبرک محمدبن جعفر(ع) اجتماع کردند و در این محل که حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول نیز حضور داشت برادر حاج صادق آهنگران مداح دوست داشتنی مردم همیشه در صحنه دزفول با صوت حزین و دلنشین خود به مرثیه سرایی و نوحه خوانی در وصف شهدای کربلا پرداخت که این مراسم به صورت زنده از شبکه های مختلف رسانه ملی از جمله مرکز خوزستان پخش شد.

در روز اربعین حسینی در تمامی نقاط شهرستان دزفول فضایی حزن انگیز و سراسر غم حاکم است و عاشقان امام حسین(ع) در تمامی اماکن عمومی با برگزاری هیآت و دسته های عزاداری به سینه زنی و زنجیر زنی پرداخته و عشق خود را به این امام بزرگ نشان می دهند.

در مساجد، اماکن متبرکه و در منازل، مراسم نوحه سرایی و روضه خوانی برپاست و مداحان و روحانیون به نوحه سرایی و نقل فضایل این امام شهید می پردازند.

پارچه های سیاه و پرچمهای سرخ به نشانه خونخواهی سالار شهیدان بر سر در خانه ها و ادارات و اماکن عمومی نماد پایداری خون سید الشهدا و یاران باوفایش در اذهان شیعیان استان است.

مردم شهرستان دزفول با عشق به سرور و سالار شهیدان، به توزیع نذرهای خود از جمله توزیع خرما ، شربت، آش، شله زرد بین مردم اقدام کردند.