۱۷م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۹:۵۹ ب.ظ | کد خبر: 67472

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” خدمتگزاران موکب شهرستان دزفول از بزرگ و کوچک، زن و مرد و از اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول که فعالیت خود را از چند روز پیش در پذیرایی از زائرین حسینی در مرز چذابه آغاز کرده بودند در شب اربعین حسینی به اوج خود رساندند.

به گزارش خبرنگار این پایگاه فعالیت موکب شهرستان دزفول با استقرار چادرهای بزرگ شامل حسینیه، آشپزخانه، خدمات بهداشتی، انبار و ملزومات مورد نیاز زائرین، کانکس نان صلواتی، سرویس های بهداشتی و مجموعه های دیگر بصورت شبانه روزی ادامه داشته و این روند همچنان ادامه دارد.

در قسمتی از این مجموعه ها تعدادی از مادران، با شور و شوق وصف ناشدنی در مرز چذابه با تهیه نان محلی ارادت خود را از زوار حسینی به منصه ظهور گذاشتند.

مادری که در حال تهیه نان بود آرزویش را ظهور امام(عج)، سلامتی مقام معظم رهبری، شفای بیماران و عاقبت به خیری جوانان عزیز و نابودی دشمنان ایران بویژه داعش بیان کرد.

در بخش دیگری از موکب شهرستان دزفول پست موقت امداد و نجات جمعیت هلال احمر ویژه دزفول هم در خدمت زائرین امام حسین(ع) لحظه ای دریغ نمی کرد.

تهیه غذا در موکب شهرستان دزفول در چندین نوبت و از نخستین ساعات بامداد که با حلیم گرم و چای و پنیر و خرما آغاز می شد و در شب با انواع برنج، نان به همراه قارچ و مرغ  و … ادامه می یافت.

یک خانواده تهرانی هنگام عبور از موکب دزفول به سمت پایانه مرزی چذابه به یاد شهدای گمنام نذورات خود را که متشکل از بسته های کوچکی از تنقلات و در کیسه ای جا سازی شده بود به این موکب تحویل داد تا از زائرین حسینی در این مسیر پذیرایی کنند.

برپایی نمایشگاه انصارالحسین(ع) شهر امام نیز زائرین عزیز را با روند قیام امام حسین(ع) بهتر آشنا می سازد.

در چذابه همه چیز را می توان یافت آنجا که نوشته ای چشم هر بیننده ای را به خود معطوف می دارد: “بده واکس بزنم شرمنده امام حسین(ع) نشوم ”

در چذابه  نصب تصاویر زیبای شهدای عزیز بویژه شهدای مدافع حرم و روحانیان بزرگواری همچون حضرت آیت الله قاضی(ره) اسوه مقاومت و پایداری که از افتخارات پایتخت مقاومت ایران دزفول قهرمان است فضایی معنوی به این منطقه بخشیده است.

در مرز چذابه عشق و شور همه مردم عزیز را در خدمت به زائرین حسینی و با خلوص تمام می توان یافت و به آن افتخار ورزید و باید به همه گفت اجرکم عندالله مأجور باشید.