۱۳م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
در آئینی به مناسبت 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی

از خانواده شهید محسن حججی از شهدای مدافع حرم در دزفول تجلیل شد.

زمان انتشار: ۱۳م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۵:۴۲ ب.ظ | کد خبر: 67451

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در این آئین که با حضور اقشار مختلف مردم ولایت مدار و متدین  دزفول و در محل آستان حضرت محمدبن موسی الکاظم سبزقبا(ع) برگزار شد حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در سخنانی گفت: شهید حججی ها با روحیه استکبار ستیزی خود به میدان رفتند و به شهادت رسیدند.

شهدا با خون خود شعار استکبارستیزی را امضا کردند

امام جمعه دزفول با بیان اینکه شهدا با خون خود شعار استکبارستیزی را امضا کردند افزود: اجازه نخواهیم داد تاریخ دوباره تکرار شود و ننگی دیگر بر نسل حاضر به ثبت برسد و تکفیری ها به حرم حضرت زینب(س) دست یابد.

به واسطه خون شهدای مدافع حرم نقشه های دشمن نقش برآب شد

امام جمعه دزفول مدافعان حرم را آبروی اسلام دانست و اظهار کرد: به واسطه خون شهدای مدافع حرم تمام نقشه های دشمن در عراق و سوریه نقش برآب شده است.

امام حسین(ع) امروز در عرصه تاریخ تنها نیست و یاران فراوانی دارد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اظهارداشت: امروز حادثه کربلا تکرار نخواهد شد زیرا امام حسین(ع) امروز در عرصه تاریخ تنها نیست و یاران فراوانی دارد.

سخنان مهم پدر شهید محسن حججی

بر اساس این گزارش محمدرضا حججی پدر شهید محسن حججی نیز در سخنان کوتاهی بر ادامه راه شهدا تأکید کرد و گفت: شهدای مدافع حرم ثابت کردند راه ایثار و شهادت تمام شدنی نیست.

وی افزود: همانگونه که شهدا در دنیا مایه عزت و اقتدار ما شدند و برای ما افتخار آفریدند باید ادامه دهنده راه شهدا باشیم تا شرمنده شهدا نشویم.

محمدرضا حججی با قدردانی از ایستادگی و مقاومت مردم دزفول در هشت سال دفاع مقدس افزود: مردم دزفول با بزرگداشت یاد شهدای مدافع حرم ثابت کردند که همیشه در صحنه اند.

توصیف اخلاق نیکوی شهید حججی توسط مادرش

بانو زهرا مختارپور مادر شهید محسن حججی نیز در سخنانی با تشریح ویژگی های اخلاقی فرزند شهیدش گفت: اخلاق نیکو و اقامه نماز شب از ویژگی های محسن بود. وی همواره به بانوان توصیه می کرد حجاب خود را رعایت کنند و نگذارند خون شهدا پایمال شود.

در این آئین همچنین فرمانده شهید حججی در تیپ ۲۹۲ زرهی دزفول خاطراتی از دوران سربازی شهید محسن در این پادگان بازگو کرد و با تقدیم لوح از خانواده شهید محسن حججی تجلیل به عمل آمد.

شهید محسن حججی ۲۵ ساله از افراد خیّر نجف آباد و مدافع حرم بود که مرداد امسال در نبرد با تکفیری های داعش در منطقه مرزی بین عراق و سوریه به اسارت نیروهای داعش درآمد و پس از دو روز اسارت، تکفیری های داعش با جداکردن سر از بدن، او را به شهادت رساندند.