۱۲م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۵:۱۵ ب.ظ | کد خبر: 67442

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در آستانه ۱۳ آبان روز مبارزه با استکبار جهانی آئین عبادی سیاسی نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول، به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی  امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز از تقوای الهی بعنوان رعایت کردن احکام و دستورات خدای متعال نام برد که بندگانش را در مسیر خوشبختی و سعادت هدایت می نماید.

سبک زندگی اسلامی با موضوع نقش دستورات دینی در تربیت انسانها

امام جمعه دزفول در ادامه به بحث سبک زندگی اسلامی با موضوع نقش دستورات دینی در تربیت انسانها پرداخت و گفت: شرع مقدس برای تربیت نوزاد در دوران بارداری مادر دستوراتی داده است که رعایت آنها می تواند اثرات مهمی در شخصیت و شکل گیری کودکان باقی بگذارد.

اهتمام به نماز اول وقت، تلاوت قرآن و اجتناب از گناه نقش مؤثری در تربیت کودکان دارد

وی با ارائه چند توصیه به مادران از منظر احادیث و روایات از ائمه اطهار علیهم السلام افزود: اهتمام به نماز اول وقت، تلاوت قرآن، راز و نیاز با پروردگار، پرهیز از دروغ، گوش ندادن به موسیقی لهو و لعب، و اجتناب از حضور در مجالس گناه میتواند نقش مؤثری در تربیت آتی کودکان داشته باشد.

امام جمعه دزفول همچنین انتخاب دوست و همنشین واقعی که انسان را بتواند به فلاح و رستگاری دعوت نماید مورد تأکید خانواده ها قرار داد.

منشأ تمام مشکلات که در مدت ۶۰ سال اخیر برای کشورمان ایجاد شده آمریکاست

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز، روز تاریخی و بزرگ ۱۳ آبان را گرامی داشت و گفت: منشأ تمام مشکلات و توطئه هایی که در مدت ۶۰ سال اخیر برای کشورمان ایجاد شده آمریکاست.

امام جمعه دزفول افزود: منشأ کودتای ۲۸ مردادماه ۳۲، سرنگونی هواپیمای مسافربری، یورش مأموران شاه به دانش آموزان و دانشجویان و لانه جاسوسی را آمریکا دانست.

ذات استکبار نمی تواند دست از دشمنی با ایران بردارد

وی تأکید کرد: دشمن لحظه ای از توطئه علیه ایران دریغ نمی کند و بدبینی نسبت به آمریکا نه تنها یک تعصب بلکه تجربه چندین ساله ای است که نشان داده ذات استکبار نمی تواند دست از دشمنی با ایران بردارد.

آمریکا اصلا قابل اعتماد و مذاکره نیست

خطیب نماز جمعه دزفول اظهار کرد: تروریست خواندن ملت ایران از سوی رئیس جمهور آمریکا نمونه ای از دیدگاه ضدایرانی آمریکاست و این نشان می دهد آمریکا اصلا قابل اعتماد و مذاکره نیست.

جوانان و نوجوانان دهه ۸۰ هرگز فریب آمریکا را نمی خورند

امام جمعه دزفول افزود: امروز هم مانند گذشته جوانان و نوجوانان دهه ۸۰ هرگز فریب آمریکا را نمی خورند و مانند جوانان انقلابی دوران دفاع مقدس روحیه انقلابی خود را حفظ کرده و دشمنی با آمریکا را فراموش نخواهند کرد.

فرهنگ عمومی، زیربنای همه امور جامعه است

وی در بخش دیگری از خطبه های این هفته، ۱۴ آبان ماه روز فرهنگ عمومی را گرامی داشت و گفت: فرهنگ عمومی، زیربنای همه امور جامعه است که نشست های ماهانه فرهنگ عمومی با تشکیل ستادهای محرم، غدیر، دهه کرامت و ساماندهی برنامه های مهدویت برگزار می شود.

مغناطیس حسینی میلیون ها انسان را به حرکت واداشته است

امام جمعه دزفول در آستانه اربعین حسینی گفت: شور و هیجان راهپیمایی اربعین حسینی آغاز شده و مشتاقان کربلا به راه افتاده اند و مغناطیس حسینی میلیون ها انسان را به حرکت واداشته است.

پیام راهپیمایی اربعین حسینی مبارزه با استکبار جهانی و ظالمان است

خطیب نماز جمعه دزفول پیام راهپیمایی اربعین را مبارزه با استکبار جهانی و ظالمان دانست و از افرادی که در برپایی موکب دزفول در مرز چذابه تلاش کردند تقدیر کرد.

امام جمعه دزفول از مردم این شهرستان خواست کمک ها و نذورات خود را به موکب این شهرستان در مسیر تردد زائران ارسال کنند.

فداکاری و ایثار مدافعان حرم در دفاع از حرم حضرت زینب(س)

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از سخنان خود به سفر اخیر خود به سوریه و لبنان اشاره کرد و گفت: با مجاهدت رزمندگان اسلام و نیروهای مقاومت تروریست ها به عقب رانده شده و بسیاری از مناطق اشغالی در سوریه پس گرفته شد و تروریست ها نتوانستند به حرم حضرت زینب(س) دست یابند که این ها از فداکاری و ایثار مدافعان حرم است.

تجلیل از نخبگان و فرهیختگان دزفول

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در پایان از نخبگان و فرهیختگان دزفول تقدیر کرد و گفت: در چهارمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی قم حجة الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه سومین جایزه جهانی علوم انسانی و اسلامی را به عنوان نظریه پرداز برجسته فلسفه کسب کرد.

وی افزود: از این پس باید به این دانشمند عزیز لقب “فخر العلما و محقیقن” داد.

امام جمعه دزفول همچنین از حجة الاسلام والمسلمین شیخ عبدالکریم بهجت پور که از چهره های فرهیخته علوم قرآنی کشور است تجلیل کرد و بر ضرورت معرفی هر چه بیشتر این دانشمندان اسلامی به نسل جوان و در مقابله با هجمه های فرهنگی دشمن تأکید کرد.