۹م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱:۲۵ ب.ظ | کد خبر: 67430

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” به نقل از واحد اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) شهرستان دزفول در مراسم عزاداری هیئت محبان اباالفضل العباس (ع) مسجد امام علی (ع) دزفول در دهه اول محرم حجة الاسلام والمسلمین سید مصطفی باقری از کارشناسان مرکز تخصصی مهدویت قم به ویژگی های اصحاب امام حسین (ع) پرداخت و گفت: اصلی‌ترین و مهم‌ترین ویژگی یک فرد برای یاری امام زمانِ خویش معرفت بالا می‌باشد و طبق حدیث سی‌وسوم از کتاب چهل حدیث امام خمینی (ره) اگر کسی معرفت نداشته باشد هیچ عملی از او پذیرفته نیست و معرفتی که پایین باشد موردنظر نیست و برای یاری امام باید معرفتی بالا داشت مانند عابس و زهیر و نه معرفتی که سلیمان بن صرد داشت.
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت قم افزود: یاری امام زمان کار ساده و آسانی نیست و نیاز به آمادگی دارد که افراد زیادی نتوانستند در عاشورا یار امام حسین (ع) باشند و در مقابل افرادی به این درجه نیز رسیدند که از ویژگی‌هایی نظیر معرفت، زهد و دنیاگریزی، بصیرت و تیزبینی، عبادت و تهجد برخوردار بودند.
حجة الاسلام والمسلمین باقری تصریح کرد: اگر معرفت به درجه خود برسد نتیجه آن بصیرت خواهد بود و این همان ویژگی است که در کلام رهبر معظم انقلاب با عنوان زمان‌شناسی و انجام وظیفه در زمان مناسب یاد شده است.
وی افزود: نتیجه معرفت و بصیرت انسان عبادت خداوند با شوق و نشاط می باشد که نمونه آن رامی توان در شب عاشورا در میان اصحاب اباعبدالله الحسین (ع) یافت.
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت قم با معرفی ویژگی زهد و دنیا گریزی در یاری امام گفت: در دعای ندبه می‌خوانیم «بَعْدَ أَنْ شَرَطْتَ عَلَیْهِمُ الزُّهْدَ فِی دَرَجَاتِ هَذِهِ الدُّنْیَا الدَّنِیَّةِ» و آن افرادی که امامِ زمانِ خویش را می‌شناختند اما لغزیدند بخاطر وجود این بیماری خطرناک در وجود آن‌ها بود و نتوانستند بر دنیا غالب شوند و راه درست را انتخاب کنند.
حجة الاسلام والمسلمین باقری در پایان یادآور شد: اگر اهل بصیرت هستیم باید بصیرت خود را در زمان بالاتر هم ببریم اما اگر نیستیم به اهل بصیرت رجوع کنیم تا گمراه نشویم و اهل بصیرت در زمان ما مراجع عظام تقلید و وجود ولایت فقیه است و در طول تاریخ کسانی که به این عَلَم اقتدا کردند هرگز گمراه نشدند اما افراد بسیاری بودند که از این راه فاصله گرفتند و گمراه شدند.