۵م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۵م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۵:۰۱ ب.ظ | کد خبر: 67367

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت بخش نماز جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول، به امامت حجة الاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی و تبیین علت وقوع واقعه کربلا

خطیب موقت نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی به تبیین علت وقوع واقعه کربلا به عنوان اتفاقی سهمگین، حیرت آور و طاقت فرسا در تاریخ اسلام پرداخت و گفت: در این حماسه متأسفانه افرادی به امام حسین(ع) و اصحاب و یارانش تعرض کردند و آن امام بزرگوار را به شهادت رساندند.

عده ای از افراد خاص نه تنها با امام زمان خود همراهی نکردند بلکه تنها تماشگر بودند

وی افزود: در این واقعه حتی عده ای از افراد خاص نه تنها با امام زمان خود همراهی نکردند بلکه تنها تماشگر بودند و مهر سکوت بر لب نهادند.

مقام پرستی و غفلت های دشمنان امام

امام جمعه موقت دزفول با بیان ۴ محور اساسی از اهداف قیام امام حسین(ع) از جمله حکم به کتاب قرآن، عدالت و ظلم ستیزی گفت: دشمنان در برابر آن حضرت، ولایت ستیزی را در پیش گرفتند و خشم شهوات، مقام پرستی و غفلت ها آنها را از مسیر حق دور ساخت.

متأسفانه عده ای به تحریف حقایق عاشورا می پردازند که باید مراقب این افراد بود

وی همچنین با اشاره به تقدس ستیزی برخی از افراد جاهل و نادان برای آسان و متعارف نشان دادن مجالس عزاداری امام حسین(ع) گفت: برخی از افراد که نه استادند و نه اطلاع درستی از حماسه حسینی دارند متأسفانه آشکارا به تحریف حقایق عاشورا می پردازند که باید مراقب این افراد بود.

اولین ثمره دریای امامت و ولایت وجود مقدس امام حسن مجتبی(ع) است

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی در خطبه دوم نماز جمعه شهرستان دزفول با گرامیداشت سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) به روایتی در هفتم صفر گفت: اولین ثمره دریای امامت و ولایت وجود مقدس امام حسن مجتبی(ع) است که شخصیتشان از هر جهت مظلوم است.

مکر معاویه و جهالت مردم موجب شد تا امام حسن(ع) مظلومانه به شهادت برسند

وی افزود: شرایط زمانه به آن حضرت اجازه نداد تا شجاعت و صلابتش به رخ همگان کشیده شوند و مکر معاویه و جهالت و نادانی مردم و بی مسئولیتی خواص موجب شد تا امام حسن(ع) مظلومانه زندگی کنند و مظلومانه به شهادت رسند.

گرامیداشت آیت العظمی مرعشی نجفی، عماریاسر و شهید فهمیده

امام جمعه موقت دزفول همچنین سالروز رحلت آیت العظمی مرعشی نجفی را گرامی داشت و گفت: آن مرجع بزرگ و شخصیت عالیقدر در حیات پربرکت خود توانست طلاب و شاگردان زیادی را تربیت کند و کتابخانه بزرگی را که با مشقت و روزه و نماز استیجاری تهیه کرده بود برای دانش پژوهان به یادگار بگذارد.

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز سالروز شهادت عمار یاسر که در ایمان و ولایت مداری به اوج عزت رسیده بود و حقانیت مولا حضرت علی بن ابیطالب(ع) را تبلیغ می کرد و سرانجام در ۹۳ سالگی به شهادت رسید گرامی داشت.

وی همچنین یاد و خاطره شهید فهمیده را ارج نهاد و از نقش بسیج دانش آموزی در مقابله با تهاجم فرهنگی و ارتقای برنامه های فکری، مذهبی و سیاسی نوجوانان و جوانان ایران اسلامی تقدیر کرد.

مسئولین خدوم کشور اجازه نفوذ دشمن را نخواهند داد

امام جمعه موقت دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه با اشاره به مخالفت های همیشگی و علنی آمریکا با نظام جمهوری اسلامی ایران گفت: در پرتو تهدیدها و بدعهدی های آمریکا و اروپا اسباب وفاق ملی در حفظ منافع کشور بهتر از گذشته در ایران اسلامی فراهم شد و مسئولین خدوم کشور اجازه نفوذ دشمن را نخواهند داد و دشمنان بدانند که به فرموده مقام معظم رهبری منافع ملی و اقتدار ایران اسلامی جای بحث ندارد.

تقدیر از هیآت مذهبی و اقشار مختلف مردم

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی در پایان خطبه ها از هیآت مذهبی در گرامیداشت مجالس حسینی و اقشار مختلف مردم در مراسم تشییع آیت الله سید محمد حسن آقامیری(ره) در دزفول قدردانی کرد.