۳م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶ ق.ظ | کد خبر: 67333
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”به نقل از واحد اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دزفول حجتةالاسلام والمسلمین سید مصطفی باقری از کارشناسان مرکز تخصصی مهدویت قم در مراسم شیرخوارگان حسینی در آستانه متبرکه حضرت سبزقبا(ع) دزفول به بیان نکاتی درمورد حدیثی از پیامبر گرامی اسلام(ص) پرداخت و گفت: دسته‌ای از پدر و مادرها در آخرالزمان چیزی از دین به فرزند خود یاد نمی‌دهند و دسته ای دیگر از پدر و مادرها برای یادگیری فرائض دین توسط فرزند خود دغدغه‌ دارند.
وی افزود: یک دسته هستند که فقط به فکر آینده فرزند خود هستند اما یک دسته علاوه بر این‌ موارد و مهم‌تر از این‌ها نگران آموزش مفاهیم بلند دینی به فرزندان خود هستند.
کارشناس مرکز تخصصی مهدویت یادآور شد: کسانی که در همایش شیرخوارگان حضور می‌یابند و لباس حضرت علی اصغر(ع) را بر تن فرزندان خود می کنند با زبان بی زبانی فریاد می زنند که ما می خواهیم از دسته دوم باشیم و می خواهیم فرزند ما حسینی باشد و با امام مهدی(عج) عهد می بندند که فرزند ما را سربازی برای ظهور خودت تربیت کن و این خیلی قدم بلندی است.
وی در پاسخ به این سؤال که چه کنیم که فرزندمان حسینی تربیت شود گفت: فرزند بیش از آن‌که یاد بگیرد، از راه چشم یاد می‌گیرد و ۸۰ درصد آموزش فرزندان در آستانه تولد و بعد از تولد قبل از این‌که از راه گوش باشد از راه چشم است.
حجة الاسلام والمسلمین باقری افزود: هر وقت می خواهید فرزند در مسیر دین قدم بردارد باید اول خود را درست کرد و باید مُبلغ دین برای فرزند خود بود، والدین باید در مباحث دینی عامل و مبلغ باشند و این مسائل را در منزل تبلیغ کنند و نکته دیگر اینکه فقط مسجد مکانی برای عبادت و معنویت نیست بلکه دایره این فضا باید در زندگی فردی و اجتماعی و خانواده خود هم ملموس باشد.
وی در پایان یادآور شد: برای تربیت فرزندان خود در مسائل دینی باید آسان گرفت و از موارد سخت در یادگیری آنان اجتناب کرد.