۱۲م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 67330

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

وصیت نامه برادر شهید خدایار اسفندیاری عمرو

بنام الله و معبود حقیقی همه انسانها و جنبندگان و خداوندی که به بشر سرمایه عقل و خرد عطا کرد و او را به سعادت و خوشبختی دعوت فرمود: اینجانب خدایار اسفندیاری مدتی که در لباس مقدس سربازی افتخار خدمت به نظام جمهوری اسلامی را دارم.

خواهر مهربان و از جان عزیزترم روزی که خواستم به منطقه بروم به تو سفارش کردم چون من عاشق شهادت هستم. امیدوارم که بعد از من بعنوان یک سرپرست دلسوز برای افراد خانواده مخصوصاً پدر و مادرم باشید و نماز و عبادت خداوند تبارک و تعالی را هیچوقت فراموش نکنید زیرا تنها نماز و یاد خدا به دلها آرامش می بخشد.

چند روز قبل در منطقه احساس کردم مثل اینکه لیاقت شهادت را پیدا می کنم به همین منظور سفارش پدر و مادرم را به یکی از افراد فامیلم که در منطقه حضور داشت نمودم و گفته برادر عزیز، چنانچه به فیض شهادت نائل آمدم خواهش می کنم به پدر و مادرم دلداری بدهید. مخصوصاً پدرم که از نظر جمعی ناتوان و ضعیف است و تحمل مصیبت مرا ندارد.

در جبهه ای که خدمت می کنم چندین بار حسنعلی حاتمی را در خواب دیدم از برادران هم دوره سؤال کردم که حسنعلی حاتمی در کدام منطقه شهید شده گفتند در همین منطقه ای که شما مشاهده می کنید و اما خودم از ساعتی که در منطقه غرب قدم گذاشتم مرتب حسنعلی حاتمی را می دیدم بله درست است شهید هیچ وقت نمی میرد اگر چه جسم او از دیده ها پنهان می شود ولی روح بلند چهره زیبا و نورانی او همیشه در نظر ما مجسم است.

پدر و مادر عزیز اگر در شهادت من صبر کنید اجر و پاداش شما در نزد خداوند بیشتر است مبادا لطمه به صورت بزنید و گریبان پاره کنید و یا لباس سیاه بپوشید شما باید سرمشق برای دیگران و سایر فامیل دوستداران امام حسین(ع) و پیروان مکتب رسول خدا(ص) باشید.

خواهش می کنم پدر و مادرم را تنها نگذارید هر چه بیشتر به ایشان سر بزنید روح من خوشحالتر می شود.

و اما ای مادر عزیز که عمری برایم زحمت کشیدی رنجها و سختیها متحمل شدی تو بزرگم کردی مبادا برایم بی تابی کنی من که از علی اکبر حسین بهتر نیستم تو هم باید مانند ام لیلا مادر علی اکبر صبر کنی، چون ما پیرو راستین مکتب سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) هستیم او به ما راه را نشان داده است و امام امت فرموده است خط سرخ شهادت، خط ال محمد و علی است.

مطمئن باشید پیروزی با اسلام و شکست با کفار و منافقین است چون هیچوقت خون شهید به هدر نمی رود مادرم  تو مثل حضرت زینب(ع) برای زنهای مسلمان سرمشق باش. همانطور که آن بانوی با عظمت در تمام مشکلات و مصیبت ها صبر و تحمل کرد.

و اما ای عموی عزیز: برای رضای خدا به تو سفارش پدرم را میکنم چون سالخورده و ناتوان است نگذارید مصیبت شهادت من او را ناتوانتر و ضعیفتر نماید مراسمی که برای من برگزار می نمائید صد در صد اسلامی و برای سایر خانواده های شهدا سرمشق باشد همه شما را به خدا می سپارم و از راهی دور خداحافظی می نمایم به امید دیدارتان انشاءالله در بهشت در کنار ائمه اطهار(ع)

والسلام علیکم ورحمه الله وبرکاته

خدایار اسفندیاری عمرو

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس شهرستان دزفول