۱م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۳:۱۰ ب.ظ | کد خبر: 67298

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز”حجة الاسلام والمسلمین محمدزاده پس از ایراد خطبه ها و اقامه نمازجمعه توسط حجة الاسلام والمسلمین سید طاهر حمیدی اولین امام جمعه شهر میانرود گفت: این روز در تاریخ این شهر ثبت شده و هیچ کس آن را فراموش نخواهد کرد.

حجة الاسلام والمسلمین محمدزاده در بیان اهمیت حضور در نمازجمعه خاطرنشان کرد: نمازجمعه یکی از معدود عباداتی است که هم فردی است و هم اجتماعی، هم سیاسی است هم عبادی، هم در قرآن به آن تأکید شده و هم در روایات به آن تذکر داده شده است و هم پیامبر و ۱۱ امام معصوم به آن عمل نموده اند.

رئیس دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان شرط حکومت صالحان را اقامه نمازجمعه دانست و افزود: اولین نمازجمعه به امامت پیامبر گرامی اسلام در مدینه و پس از تشکیل حکومت اسلامی در مسجد قبا و به سمت بیت المقدس اولین قبله مسلمانان بود.

حجة الاسلام والمسلمین محمدزاده با تأکید بر اینکه امام جمعه باید از سوی حاکم اسلامی عادل منصوب و عدالت وی احراز شود ادامه داد: نمازجمعه گسترش یافته و امروز در کشور قریب ۹۰۰ امام جمعه نمازجمعه را اقامه می کنند و امام جمعه شهر میانرود چهل و پنجمین امام جمعه استان خوزستان می باشد.

رئیس دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان وحدت را شرط نمازجمعه بیان کرد و گفت: وظیفه امام جمعه که با اذن ولی فقیه ایراد خطبه می کند، تبیین نظرات مقام معظم رهبری می باشد.

حجة الاسلام والمسلمین محمدزاده رئیس دفتر نمایندگی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان حکم انتصاب حجة الاسلام والمسلمین سدطاهر حمیدی به مدت ۳ سال به امامت جمعه شهر میانرود از سوی مقام عظمای ولایت قرائت کرد.

همچنین حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در مراسم باشکوه اولین نمازجمعه شهر میانرود که با حضور حجج اسلام محمدزاده، فیض الاسلام و مسئولین شهرستان برگزار شد گفت: امروز نهاد مقدس امامت جمعه در شهر دارالمؤمنین میانرود با حضور پرشکوه و با عظمت مؤمنین شهر میانرود برقرار می شود و اولین جمعه ای است که نمازجمعه، قرارگاه فرهنگی و قلب تپنده شهر میانرود در این شهر اقامه می شود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به ظرفیت های شهر میانرود اظهار کرد: شهر میانرود دارای ظرفیت های فراوان فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی می باشد و امیدواریم با برقراری نمازجمعه، این ظرفیت ها شکوفا شده و پر بار و بالنده منطقه را در جهت ارتقای فرهنگ دینی و مذهبی ارتقا دهد.