۵م، آبان ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۵م, آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰ ق.ظ | کد خبر: 67261

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ

زندگی نامه شهید عبدالامیر یوسف ساره

شهید عبدالامیر یوسف ساره در فروردین ماه ۱۳۴۲ چشم به جهان گشود زمانی به دنیا آمد که چهار ماه از فوت پدرش می‌گذشت یعنی یتیم به دنیا آمد و از سایه محبت پدری بی‌بهره بود.

دوران کودکی سختی را پشت سر گذاشت و مادرش مجبور بود کار کند تا لقمه‌ای نان برای فرزندان خود به دست بیاورد.

در هفت سالگی به دبستان رفت و دوران ابتدایی را پشت سر گذاشت و در دوران راهنمایی یعنی سوم راهنمایی بود که به خاطر مشکلات زندگی علاقه‌ای به درس نداشت تقریباً ۱۵ ساله بود که انقلاب شروع شد او در انقلاب با انقلاب رشد کرد و از خود فعالیت‌های زیادی نشان داد در بسیج ثبت‌نام کرد و حدود سه سال در بسیج خدمت کرد و در عملیات هویزه، بستان، فتح المبین و خرمشهر شرکت داشت.

در سال ۱۳۶۱ ازدواج کرد و در همان سال وارد سپاه پاسداران شد چند ماهی محافظ آیت الله قاضی(ره) بود و بعد در قسمت آموزش انواع مین و خنثی کردن آنها شروع به فعالیت کرد و پس از طی چند دوره آموزشی به عنوان مربی آموزشی در سپاه مشغول شد و در آبان ماه سال ۱۳۶۲ در یک اردوی آموزشی به مقام رفیع شهادت نائل آمد.

ثمره زندگی او یک فرزند پسر به نام محمد است. از خصوصیات اخلاقی شهید این بود که او فردی مؤمن، خوش اخلاق و مهربان بود و همیشه بر لب تبسمی مهربانانه داشت همیشه دوست داشت نماز را به جماعت بخواند به خانواده‌های شهدا سر می‌زد و بر سر یتیمان شهدا دست مهربانی و محبت می‌کشید.

او یتیم بود و درد یتیمی را به خوبی حس می‌کرد و وقتی می‌شنید دوستی شهید شده و دارای فرزند است مانند بچه‌ای گریه می‌کرد و شاید به یاد کودکی خود می‌افتاد و درد یتیمی را با تمام وجود احساس می‌کرد امام خمینی را دوست داشت و همیشه سعی می‌کرد سخنان او را مد نظر داشته باشد.

از سفارشات او این بود که امام را ناراحت نکنید و او را تنها نگذارید همیشه بر سر زبان اسم حضرت مهدی(عج) را بیاورید به یتیمان شهدا سر بزنید و راهرو راه شهیدان باشید نماز را به جماعت بخوانید و در زندگی به یاد داشته باشید و از خدا بترسید چون وقتی ترس از خدا داشتی به راه بد کشیده نخواهید شد.

منبع: مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول