۲۰م، مهر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۴ ق.ظ | کد خبر: 67077

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در پی ارتحال عالم مجاهد آیت الله سید محمدحسن آقامیری(ره) مجلس بزرگداشتی در حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) با حضور حجج اسلام قاضی امام جمعه دزفول، بیگدلی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول و طلاب حوزه علمیه برگزار شد.

آیت الله سید محمد امام امام جمعه شهرستان شوش دانیال آیت الله آقامیری(ره) را فقیهی عالیقدر دانست که خود را وقف خدمت به اسلام و مکتب تشیع کرده بود.

و ی افزود: وقتی مؤمنی از دنیا می رود رخنه ای در اسلام ایجاد می شود و خیرات و برکاتی که در اثر حضور فقیه نازل می شود قطع می شود.

امام جمعه شوش خیر و برکت عالم را برای همه عنوان کرد و اظهار داشت: با استناد به روایات، فوت مؤمن موجب شادی شیطان می شود و فوت فقیه خوشحالی بیشتر شیطان را در پی دارد و این بدلیل هدایت ها و ارشادات فقیه است که تمام می شود.

آیت الله امام به مقام عظیم عالم نزد خدا اشاره کرد و افزود: آیت الله آقامیری با تدریس در این مدرسه، مدرسه را به نور خود منور کرده بود.

آیت الله امام تحصیل علم را لازم و ضروری خواند و خاطرنشان کرد: با توجه به احادیث نبوی نباید هیچگاه خود را از علم جدا کنیم، خصوصا امروزه که تحصیل علم بسیار ساده است اگر به دنبال آن نباشیم معلوم نیست که خداوند این کوتاهی را بر ما ببخشاید.

امام جمعه شوش باقرالعلوم و شکافنده علوم بودن یکی از ائمه را از افتخارات شیعیان بیان کرد و ادامه داد: از افتخارات فقهای ما استفاده از علوم اهل بیت می باشد و از قیاس و امثال آن استفاده نمی کنند.

آیت الله امام تجلیل از آیت الله آقامیری را قابل تقدیر خواند و افزود: آیت الله آقامیری خدمان فراوانی تقدیم کرد، شاگردان زیادی تربیت و مسائل شرعیه را به مردم آموزش می داد و با اخلاق عملی خود نفوس زیادی را تهذیب نمود.