۱۷م، مهر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۲ ق.ظ | کد خبر: 67029

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” مجلس بزرگداشت آیت الله سیدمحمدحسن آقامیری از علمای برجسته شهرستان دزفول در مسجد جامع این شهرستان با حضور حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول، مسئولین شهرستان و مردم مؤمن و قدرشناس دزفول برگزار شد.

آیت الله شفیعی نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری ضمن تسلیت به مقام عظمای ولایت، نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول، جامعه روحانیت، خانواده و عموم مردم دزفول گفت: علمای فراوانی از این خاندان برخاستند و مرحوم آیت الله سید محمدحسن آقامیری از نخبگان علمی این خانواده بود.

آیت الله شفیعی سخن گفتن در مقامات این عالم بزرگوار را دشوار خواند و افزود: با استناد به قرآن دو عامل رفعت و برتری انسان، ایمان و علم است که آیت الله آقامیری مصداق این دو عامل بودند.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری از مقامات علمی و تواضع این عالم برجسته سخن گفت و اظهار کرد: ایشان تا آخر حیات خود به تدریس در حوزه های علمیه می پرداخت و تواضع و مردم داری ایشان قابل مشاهده بود.

آیت الله شفیعی ادامه داد: آیت الله آقامیری یکی از کسانی بود که در رژیم پهلوی به دلیل سخنرانی علیه رژیم در دزفول ممنوع المنبر شده بود و به همین دلیل در ماه های محرم و صفر در اهواز منبر می رفت.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: ایشان یک روحانی به تمام معنا بود که همه جهات روحانیت اعم از تدریس، ارشاد، روشنگری و آگاهی دادن به مردم را بدون هیچ گونه چشم داشتی، و مخلصانه انجام می داد.

آیت الله شفیعی در مراسم بزرگداشت آیت الله آقامیری گفت: باید از علما تا زمانی که در قید حیات هستند و در بین ما حضور دارند تجلیل کرده و از حضورشان کسب فیض و دانش کرد.