۱۹م، مهر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۹م, مهر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۳۱ ق.ظ | کد خبر: 67010

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” گروهی از خواهران حوزه علمیه الزهرا و ام ابیها و جمعی از حافظان قرآن در راستای اعتلای فرهنگ نماز تحت عنوان «یاوران نماز» زیر نظر آموزش و پرورش دزفول، نهاد امامت جمعه، سازمان تبلیغات اسلامی، ستاد اقامه نماز و حوزه های علمیه خواهران در اقدامی جهادی جشن تکلیف دختران پایه سوم را در فضایی معنوی و سازنده برگزار کردند.

در این مراسم ابتکاری بی نظیر در کشور، پس از آسیب شناسی و ارائه راهکار برای سازنده تر شدن این مقطع سنی دانش آموزان، برنامه هایی تحت عنوان جشن تکلیف مادران برگزار کرده و در این برنامه ها به توجیه مادران در برخورد با این گروه سنی از دانش آموزان پرداختند و به ضرورت انتخاب مرجع تقلید بعنوان اولین مرحله اشاره کردند.

این طرح با استقبال فراوان خانواده ها روبرو شد و اثرات بسیار مطلوبی بر روی خانواده ها و دانش آموزان داشت.

به همین منظور امسال نیز در ۴ روز متوالی مادران دانش آموزان پایه سوم تمام مدارس را دعوت کرده و اهمیت شرایط سنی فرزندانشان در خصوص نماز و اخلاقیات را یادآور شدند.

در این همایش آقایان سیدمحمودی مسئول ستاد نماز آموزش و پرورش دزفول، جرجانی مدیر آموزش و پرورش دزفول و پور ابراهیم معاون پرورشی آموزش و پرورش دزفول به بیان ضرورت اعتلای فرهنگ نماز در جهت اصلاح فرد و جامعه و رستگاری افراد در پیشگاه الهی پرداختند.

گروه یاوران نماز برای اهدای بسته جشن تکلیف که شامل چادرنماز، سجاده، ساق دست و هدبند به خانواده های نیازمند می باشد اقدام به جمع آوری مبالغی از خیرین نموده اند.

همچنین از دیگر فعالیت های این گروه توزیع آش نذری در مدارس نیازمند بوده است و در بعضی از مدارس با قرائت زیارت عاشورا همراه بود.

شایان ذکر است که این اقدام خودجوش و جهادی می طلبد که خیرین ارجمند نیز برای احیای فرهنگ نماز، جهادی عمل کرده و از کمک به خانواده های نیازمند دریغ نورزند.