۱۶م، مهر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۶م, مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۸ ق.ظ | کد خبر: 66996

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والسملیمن قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در آئین افتتاح حسینیه در ستاد نیروی انتظامی شهرستان دزفول ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی و تقدیر از تلاش مخلصانه نیروی انتظامی در ایام تاسوعا و عاشورا و ایجاد نظم و امنیت گفت: قرآن کتاب هدایت، انسان ها را دعوت به خیر، امر به معروف و نهی از منکر کرده و تأکید دارد که اگر عمل شود امت رستگار خواهد شد.

امام جمعه دزفول به حادثه دردناک تاریخ در سال ۶۱ هجری اشاره کرد و افزود: حادثه عاشورا در اثر انحطاط امت اسلامی و عمل نکردن به مفاد آیه به وقوع پیوست که با وجود آگاهی به اینکه امام حسین(ع) در فضایل و کمالات و علوم برترین شخصیت است امام را به شهادت رسانده و با انسانی فاسد چون یزید بعنوان خلیفه مسلمین بیعت می کنند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی هددف امام حسین(ع) را هدایت خواند و خاطرنشان کرد: امام صادق(ع) فلسفه قیام اباعبدالله الحسین(ع) در زیارت اربعین چنین بیان می دارد که امام خون خود را در راه خدا اهدا کرد تا انسانها را از ضلالت و گمراهی نجات دهد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول به تبیین واقعه عاشورا و بیان فضایل اهل بیت و رزایل یزیدیان پرداخت و ادامه داد: دلیل وقوع چنین حادثه ای عدم اطاعت از فرامین الهی و مطیع شیطان شدن می باشد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی پیام عاشورا را پافشاری بر ارزشها دانست و اظهار کرد: یاران امام حسین علیه السلام وفاداری خود را به زیبایی به اثبات رسانده و در عهد خود با خدا استوار ماندند.

امام جمعه دزفول آیات قرآن را سنت و قاعده کلی عنوان کرد و افزود: اگر مضمون آیه یعنی دعوت به خیر و امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ای پیاده شود آن جامعه حسینی می باشد و در غیر اینصورت جامعه، جامعه یزیدی خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول به نهادینه شدن نبرد بین حق و باطل و مرزبندی بین حق و باطل با قیام عاشورا گفت: آزادمردانی که دارای روح بزرگی هستند از همه ادیان و مذاهب محبین اباعبدالله الحسین(ع) بوده و به ایشان اظهار ارادت می کنند.

امام جمعه دزفول با توسل به باب الحوائج ابالفضل العباس (ع)سخنان خود را به پایان رساند.