۱۴م، مهر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹ ب.ظ | کد خبر: 66930

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در پی ارتحال آیت الله آقامیری(ره) ازسوی آیت الله فرحانی پیامی به این شرح صادر شد.

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

إِنَّا للّه وإِنّا إِلَیهِ رَاجِعُونَ

قال الصادق علیه السلام: «إذا مَاتَ المؤمِنُ الفَقِیهُ ثلمَ فِی الاسلامِ ثُلمَةٌ لا یَسُدّها شَی‏ءٌ» و قال: «ما مِن أَحَدٍ یَمُوتُ مِنَ المؤمنینَ أَحَبّ إِلَى إبلیسَ مِن مَوتِ فَقِیه»

ضایعه ارتحال عالم ربّانی، دانشمند گرانسنگ، فقیه اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و استاد متخلق اخلاق، «حضرت آیت ا… حاج سید حسن آقامیری(ره)» موجب تأثر و تأسف اینجانب و همه دوستداران علوم دینی، فرهنگ شیعی و انقلاب اسلامی گردید.

این حادثه ناگوار، ضایعه‌ای برای حوزه‌ی علمیه، روحانیت و جامعه‌ مذهبی دزفول و به ویژه ارادتمندان و شاگردانی است که سالیان سال از محضر این استاد فرزانه بهره می‌بردند.

آن عالم بزرگوار که بحق نمونه یک عالم مهذب زاهد متقی بود، سال‌ها در حوزه‌ علمیه، صاحب کرسی تدریس علوم فقهی و اخلاقی بود و علاوه بر طلاب فاضل، توده مردم و جوانان متدین نیز از مناهل علم و عمل او
بهره می ‏گرفتند.

رحلت این فقیه صمدانی، اینک و در ایام عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) معنایی جز پیوند عمیق روحی بین آن بزرگمرد با اجداد طاهرش ـ علیهم السلام ـ ندارد.

اینجانب این ضایعه‌ مؤلمه را به محضر حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف، علمای اعلام، طلاب حوزه‌ مبارکه و به امت اسلام به ویژه مردم عالم پرور دزفول تسلیت می گویم .

همچنین به خانواده‌ مکرّم و دیگر بازماندگان ایشان عرض تسلیت کرده، و از خداوند سبحان برای آن فقید سعید علو درجات و برای متعلقین تسلّا و صبر جمیل را مسألت می نمایم.

عبدالکریم فرحانی
نماینده مردم شریف خوزستان در مجلس خبرگان رهبری
۱۵ محرم الحرام ۱۴۳۹