۱۴م، مهر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
از سوی امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم دزفول در مجلس

پیام مشترکی بمناسبت رحلت حضرت آیت الله سید حسن آقامیری صادر شد.

زمان انتشار: ۱۴م, مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱ ب.ظ | کد خبر: 66925

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در پی رحلت حضرت آیت الله سید حسن آقامیری پیام مشترکی از سوی امام جمعه، فرماندار و نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی صادر شد که متن آن به این شرح است:

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ 

قال رسول اللَّه صلّی اللَّه علیه و آله:

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْ ءٌ 

هرگاه عالمی فقیه رحلت کند رخنه ای در اسلام ایجاد می شود که هیچ چیز نمی تواند جای آن را پر کند.

مردم شریف و ولایتمدار دزفول

در ایام سوگ و ماتم شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام و فرزندان و یاران باوفایش، عالمی بزرگوار از تبار اهل بیت پیامبر(ص) به ملکوت اعلی پیوست و جان به جانان تقدیم کرد.

حضرت آیت الله سید حسن آقامیری، پرورش یافته بیت علم و اجتهاد و فقاهت و برخاسته از خاندانی ریشه دار و کهن و روحانی پرور و عالمی برجسته از دزفول در عصر حاضر پس از سال ها مجاهدت علمی و اخلاقی و تهذیب نفوس و تحکیم مبانی تشیع و ترویج معارف حقّه شیعی و تربیت شاگردان فراوان، با رویی سپید و کارنامه ای مشحون از عمل صالح، دار فانی را ترک و به دیار باقی شتافت.

رحمت و رضوان و برکات الهی بر روح پاک و جان مطهر او باد.

منزلت این فقیه بزرگوار که مورد وثوق مراجع عظام بویژه مقام معظم رهبری بود و سالیان دراز نمایندگی آن بزرگواران را بر عهده داشت و همچنین وجهه مردمی و محبوب او که نشانگر یک عالم درد آشنا و مردم دار و گره گشا بود، هرگز از دل و ذهن مردم ما محو نخواهد شد.

ما این مصیبت بزرگ را به ساحت مقدس حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری، مراجع عظام تقلید، حوزه های علمیه، شاگردان و بیت آن فقیه بزرگوار و بویژه مردم شریف و عالم دوست و ولایتمدار دزفول تسلیت می گوییم و از همه مؤمنین برای شرکت در تشییع جنازه و همچنین مراسم ترحیم آن عالم ربانی دعوت به عمل می آوریم.

ضمناً به همین مناسبت روز یکشنبه شانزدهم مهرماه جاری برابر با هفدهم محرم الحرام ۱۴۳۹ را در شهرستان دزفول عزای عمومی اعلام می نماییم. والسلام

سید محمد علی قاضی دزفولی امام جمعه دزفول

حبیب اله آصفی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان دزفول

عباس پاپی زاده نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی