۱۴م، مهر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, مهر ۱۳۹۶ ساعت ۷:۰۱ ب.ظ | کد خبر: 66917

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” نماز با شکوه جمعه با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار شهرستان دزفول، به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمدعلی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوای الهی و تبیین سبک زندگی دینی از منظر فرهنگ عاشورا

در این آئین که بمناسبت گرامیداشت هفته ناجا جمعی از فرماندهان و پرسنل نیروی انتظامی منطقه دزفول  نیز شرکت داشتند خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: مهمترین مؤلفه ای که تقوا را شکل می دهد و پرهیزکاری را برای انسان بوجود می آورد خداترسی است.

امام جمعه دزفول در ادامه، به تبیین سبک زندگی دینی مبتنی برفرهنگ و آموزه های مکتب عاشورا پرداخت و گفت: جامعه باید درس ها و عبرت های این مکتب را از کلام نورانی امام حسین(ع)  و حضرت زینب کبری(س) و فرزندان و یارانش بیاموزد.

انتقاد از بعضی از مداحان و مرثیه سرایان

وی با انتقاد از بعضی از مداحان و مرثیه سرایان که نسبت های ناروا که ناشی از جهل و نادانی است به حضرت زینب(س) می دهند افزود: حضرت زینب(س) یک بانوی نالان و درمانده نبود بلکه شخصیت شجاعی بود که با سخنان و خطبه های آتشین خود در کوفه و شام دستگاه اموی را خوار و رسوا کرد.

فداکاریهای حضرت زینب(س)

خطیب نماز جمعه دزفول با اشاره به فداکاریهای حضرت زینب(س) تأکید کرد : آن بزرگوار با از خود گذشتگی خود توانست جان فرزند برادر خود را نجات دهد بنابراین همه باید تلاش کنند حماسه عاشورا را بدرستی تفسیر و تبیین کنند.

در قاموس عاشورا واژه ترس معنایی نداشت

امام جمعه دزفول همچنین با اشاره به شخصیت بی بدیل امام حسین(ع) گفت: امام حسین(ع) مظهر شجاعت و آزادگی بود و ذره ای زیر بار ظلم و ستم یزید و یزیدیان نرفت و در قاموس عاشورا واژه ترس معنایی نداشت.

شهید همدانی نقش کلیدی در شکست دشمن تکفیری ایفا کرد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه، سالروز شهادت سرتیپ پاسدار حسین همدانی را که در مصاف با تروریستهای داعش در سوریه به شهادت رسید گرامی داشت و گفت: شهید همدانی نقش کلیدی در شکست دشمن تکفیری ایفا کرد و حتی در اوایل، مانع حمله داعش به کاخ بشار اسد شد.

طبیعت نظام سلطه دشمنی با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز فشارهای استکبار جهانی برای مذاکره مجدد درباره برجام را بیهوده خواند و گفت: طبیعت نظام سلطه دشمنی با انقلاب و نظام جمهوری اسلامی ایران است.

مسئولان کشور باید هوشیار باشند تا به بند آمریکا به چاه نروند

وی افزود: مسئولان کشور باید هوشیار باشند تا به بند آمریکا به چاه نروند زیرا آمریکا قابل اعتماد نیست و اگر در مقابل آن کوتاه آمد نقش مخرب خود را باقی خواهد گذاشت.

ضرورت اطلاع رسانی درست در ساخت حسینیه دزفولیها در کربلا

وی در بخش دیگری از خطبه های نمازجمعه این هفته گفت: در آئین های عزاداری تاسوعا و عاشورای امسال اطلاعیه هایی مبنی بر ساخت حسینیه در کربلا از سوی برخی افراد و هیآت عزادار در دزفول منتشر شد که ضمن تشکر از عزاداران لازم است به اطلاع رسانده شود تهیه زمین برای ساخت حسینیه در کربلا دشوار است و زمین به غیرعراقی واگذار نمی شود اما با پیگیری استانداری کربلا اقدامی در این زمینه صورت گرفته که اطلاع رسانی می شود.

امام جمعه دزفول اضافه کرد: انتشار چنین اطلاعیه هایی با نام عمومی شهرستان دزفول باعث اختلال در اصل کار می شود و ممکن است بی اعتمادی مردم و خیرین را به دنبال داشته باشد.

لذا تقاضا می شود هنگام انتشار چنین اطلاعیه هایی تنها نام هیأت عزادار ذکر شود و از نام شهرستان دزفول استفاده نشود.

قدردانی از هیآتی که در برپایی نماز جماعت اول وقت در ظهر عاشورا کوشیدند

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین از کلیه هیآت و مساجد و حسینه هایی که در ظهر عاشورا اقدام به برپایی نماز اول وقت جماعت نمودند قدردانی کرد و آنرا نشانه بصیرت هیئت های عزادار دانست.

راه اندازی موکب های دزفول در چذابه و عراق در اربعین حسینی

حجة الاسلام والمسلمین قاضی دزفولی به برنامه های ستاد اربعین نیز اشاره کرد و گفت: امسال علاوه بر موکب بزرگ دزفول در چذابه، مجوز راه اندازی ۲ موکب دیگر در کربلا و مرز چذابه در عراق گرفته شده که انتظار می رود مردم و خیرین پرشورتر و جدی تر وارد عمل شوند ضمن اینکه یک موکب مختص بانوان در نظر گرفته شده است.

تجلیل از عالم وارسته آیت الله حاج سیدمحمدحسن آقامیری

خطیب جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه های امروز ارتحال عالم وارسته آیت الله حاج سیدمحمدحسن آقامیری از علمای برجسته خوزستان را تسلیت گفت و افزود: ایشان از شاگردان مرحوم حاج شیخ مرتضی حائری و وحید خراسانی بود و به واسطه ارتحال ایشان یکشنبه ۱۶ مهرماه مصادف با ۱۷ محرم عزای عمومی در شهرستان دزفول اعلام شده است.

اقتصاد مقاومتی و ضرورت حمایت از تولید داخلی

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در فراز دیگری از خطبه های امروز به اقتصاد مقاومتی نیز اشاره کرد و گفت: کشورهای دیگر و رقبای کشورمان از احساسات مذهبی مردم کشورمان استفاده کرده و اقدام به تولید و توزیع لباس های محرم کرده اند بطوری که تنها ۲۰ درصد لباس های مشکی محرم تولید داخلی است و بقیه تولید کشورهای چین و ترکیه اند.

وی به عزاداران حسینی توصیه کرد هنگام تهیه لباس مشکی پوشاک تولید داخل را خریداری کنند تا ضمن حمایت از تولید کنندگان داخلی زمینه اشتغال برای جوانان فراهم شود.

گرامیداشت هفته ناجا

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین آغاز هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و افزود: اعتماد مردم به نیروی انتظامی می تواند در انجام وظیفه این نیرو کارآمد و کارساز باشد، لذا عملکرد نیروی انتظامی باید به گونه ای باشد که به اعتماد مردم نسبت به آنها خدشه ای وارد نکند.