۱۲م، مهر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۲م, مهر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۴۰ ق.ظ | کد خبر: 66864

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در تکیه تیپ ۲۹۲ زرهی که به مناسبت شهادت امام حسین(ع) برپا شده بود ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و امام شهدا گفت: حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام از طولانی شدن آرزوهای دنیوی و پیروی از خواهش های نفسانی به شیعیان هشدار می دهد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: طولانی شدن آرزوها موجب فراموشی یاد آخرت می شود و انسان با چیره شدن خواهش های نفسانی و تبعیت از شیطان سخن حق را نمی پذیرد و شیطان بر او مسلط می شود..

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: با گذشت کمتر از ۵۰ سال از رحلت پیامبر، بواسطه طولانی شدن آرزوها و تبعیت از خواهش های نفسانی امت اسلام به قدری از مسیر اصلی اسلام منحرف شدند که حادثه عاشورا اتفاق افتاد.

امام جمعه دزفول حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را مظهر اسلام ناب محمدی دانست و تصریح کرد: از واقعه عاشورا چیزی جز لعن و نفرین برای دشمنان باقی نمانده ولی امام حسین علیه السلام همچنان چون چراغی می درخشد و در تمام کشورها، شیعه و سنی، و حتی غیر مسلمانان روز عاشورا عزاداری می کنند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: عشق و محبت نسبت به اهل بیت(ع) بسیار اهمیت دارد تا آنجا که امام سجاد می فرمایند “حتی اگر سنگی به ما محبت بورزد با ما محشور می شود” ولی شرط آن اطاعت از فرامین و دستورات اهل بیت(ع) می باشد و باید آن را حفظ کرد.

امام جمعه دزفول ادامه داد: آرزوهای دنیا و مقام پرستی عمر سعد موجب شد که آگاهانه تصمیم گرفته و شفاعت پیامبر و سعادت آخرت را از دست بدهد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با اشاره به سخن امام حسین(ع) که فرمود “مثل منی با مثل یزیدی بیعت نمی کند” خاطرنشان کرد: امام حسین علیه السلام با ظرافت خاصی نبرد بین حق و باطل را ابدی دانسته که منحصر به زمان نمی باشد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی گفت: حضرت زینب(س) که شهادت تعداد زیادی از بستگان بسیار نزدیک خود را در روز عاشورا دیده بود، در مجلس یزید خطبه ای غرّا می خواند و چون شیر خروشان با استناد به قرآن سخن می گوید.