۱۱م، مهر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۱م, مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۰ ب.ظ | کد خبر: 66848

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مسجد حضرت مهدی(عج) ضمن تسلیت شهادت اباعبدالله الحسین علیه السلام گفت: بنا بر سخن ائمه معصومین علیه السلام خداوند دنیا را به همه انسان ها می دهد ولی دین خود را به افراد خاص عطا می فرماید.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با اشاره به اینکه گاهی انسان ها فریب می خورند اظهار داشت: دینداری در دوران آخرالزمان بسیار سخت و همانند گرفتن آتش گداخته در دست است و باید انسان مراقب دین خود باشد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: شیطان از راه انحراف مسیر عبودیت، انسان را فریب می دهد و انسانی که داعیه پیروی از امام حسین(ع) را دارد و در عشق و مودت امام بر سر و سینه می زند باید مراقب دین خود باشد تا راه را از چاه تشخیص داده و به نام دین به بیراهه نرود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی به فلسفه قیام امام حسین(ع) اشاره کرد و افزود: قیام امام حسین علیه السلام به این دلیل بود که دین در حال خارج شدن از مسیر اصلی خود بود و امام با قیام خود دین را حفظ کرد.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: از برکت نظام جمهوری اسلامی مجالس عزاداری در ایام محرم  در کمال امنیت برقرار است و باید آن را قدر دانست و شاکر بود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول در جواب این سؤال که دین را از چه کسی باید دریافت؟ گفت: معارف و مبانی قرآن را کسی جز ائمه هدی علیه السلام نمی تواند تفسیر کند و شناخت امام به این معناست که باید جایگاه امام شناخته شده و وظیفه انسان در مقابل امام مشخص شود.

امام جمعه دزفول ادامه داد: علما زحمات زیادی متحمل شده اند تا دین به دست ما برسد و باید دین را از اهل آن دریافت کرد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی بالاترین جهاد را بیان حرف حق در مجلس حاکم ستمگر عنوان کرد و افزود: حضرت زینب سلام الله علیها که تربیت شده مکتب امیرالمؤمنین(ع) می باشد در مجلس یزید، آنها را کافر خواند و با استناد به آیات قرآن فرمود که خداوند به کافران مهلت داده تا عذابشان سنگین شود.

گفتنی است که نماز مغرب و عشا به امامت حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در مسجد حضرت مهدی(عج) اقامه شد.

نمایشگاه عکس و نمایشگاه کتاب در این ایام در مسجد حضرت مهدی(عج) برپا بود.