۵م، مهر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۵م, مهر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۰۹ ب.ظ | کد خبر: 66762

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه و امام جمعه اهواز در همایش بزرگ تجلیل و نکوداشت فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان که با حضور ائمه جمعه و مسئولین استانی در اهواز تشکیل شد حادثه کربلا را مهم، عظیم و بی نظیر خواند که با گذشت زمان زنده تر می شود و گفت: خداوند محبت امام حسین علیه السلام را در قلوب مؤمنین قرار داده و تمام ادیان، شیعه و سنی در این ایام سوگواری می کنند.

آیت الله موسوی جزایری راز ماندگاری امام حسین(ع) را معامله با خدا بیان کرد و افزود: امام حسین(ع) نماینده و جانشین خدا در روی زمین و وارث تمام انبیا بود و معامله با خدا که یکی از مصادیق آن امر به معروف و نهی از منکر است موجب شد که خداوند ابدیت را به سیدالشهدا عطا فرماید.

نماینده ولی فقیه در استان خوزستان افزود: بقای اسلام مدیون فداکاری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) می باشد.

امام جمعه اهواز رعایت موازین شرعی را بسیار ساده عنوان و اظهار کرد: همه با تفریح با رعایت موازین اسلامی و اخلاقی، و رعایت حقوق افراد موافق هستیم.

همچنین حجة الاسلام والمسلمین قاضی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول ضمن مهم و ارزنده خواندن جلسه گفت: تقارن هفته امر به معروف و نهی از منکر با هفته دفاع مقدس تقارنی بسیار با اهمیت است و برگزاری چنین جلساتی خود امری معروف می باشد.

امام جمعه دزفول با بیان حدیثی از پیامبر و سخنی از مقام عظمای ولایت اظهار کرد: تلاشگران در زمینه امر به معروف و نهی از منکر مأجور هستند ولی مردمی کردن این فریضه الهی در حد قابل قبولی نبوده است.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تأکید کرد: تشکیل جلسات امر به معروف و نهی از منکر، تهیه گزارش کار و پیگیری بخشنامه ها و مصوبات خوب است ولی باید منکرات و انحراف معروف را در جامعه پاسخگو بود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول به انتظارات زیاد مردم از مسئولین امر اشاره کرد و افزود: اکثر مردم بدون انجام هیچ اقدامی در این خصوص فقط به مسئولین ستاد امر به معروف و نهی از منکر تذکر می دهند، که باید در این زمینه فرهنگسازی کرد و مردم را به صحنه کشاند.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول خاطرنشان  کرد: ستاد امر به معروف و نهی از منکر بعنوان یکی از وظایف خود باید به مردم نشان دهد که مسئولین و حاکمیت اسلامی به مسائل دینی و اخلاقی جامعه بها داده و برای آن ارزش قائل هستند.

امام جمعه دزفول ادامه داد: تلاش دشمن بر این است که نشان دهد که مسئولین فقط به دنبال پست و مقام بوده و به مسائل دینی و اخلاقی جامعه اهمیت نمی دهند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی آسیب شناسی در این زمینه را مهم دانست و افزود: هجمه فر هنگی بسیار گسترده ای وجود دارد ولی اقدامات داخلی برای مقابله با آنها بسیار آرام و کند صورت می گیرد.

شایان ذکر است که در این همایش از فعالان این عرصه تجلیل و ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول بعنوان برترین ستاد استان خوزستان معرفی و ضمن تجلیل از اعضای این ستاد به حجة الاسلام والمسلمین قاضی رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان دزفول لوح تقدیر اهدا شد.