۲۷م، شهریور ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۷م, شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۸:۳۳ ق.ظ | کد خبر: 66656

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین میرزاپور در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول در مصلای امام علی علیه السلام قرارگاه فرهنگی دزفول در بیان اهمیت روز مباهله گفت: روز مباهله مهم است و اهمیت آن به قدری است که تمام فِرَق اسلامی معترف به عظمت شأن اهل بیت عصمت و طهارت علیها السلام می باشند.

سخنران پیش از خطبه ها اظهار کرد: حضرت امیرالمؤمنین علی علیه السلام در مواجهه با دشمنان، آیه تطهیر را بعنوان سند افتخار خود، خانواده و امامان بعد از خود بیان می نماید.

حجة الاسلام والمسلمین میرزاپور خاطرنشان کرد: حضرت علی علیه السلام در شورایی که خلیفه دوم تشکیل داد ۲۶-۲۵ فضیلت خود را از جمله مباهله و نزول آیه تطهیر در شأن و مقام آن حضرت بیان کرد و از حاضرین حجت و اعتراف گرفت.

استاد حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) معنای مباهله را بیان کرد و افزود: جمعی از مسیحیان نجران که به حقانیت پیامبر اعتراف داشتند دیگران از مباهله با پیامبر که عذاب الهی را در پی داشت برحذر داشتند.

وی در ادامه سخنان خود به نقل از عایشه تصریح کرد: پیامبر پیش از رفتن به مباهله اهل بیت خود «امام علی(ع)، حضرت فاطمه زهرا(س)، امام حسن(ع) و امام حسین(ع)» را زیر عبای خود قرار داده و برای آنها دعا کرد و در این هنگام آیه تطهیر در شأن آنها نازل شد.

حجة الاسلام والسملمین میرزاپور اظهار کرد: به نقل از ام السلمه پیامبر چند بار اهل بیت خود را زیر عبا جمع کرد تا عظمت اهل بیت(ع) بر همگان روشن شود.