۲۰م، شهریور ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۰ ب.ظ | کد خبر: 66524

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه در مراسم تودیع و معارفه مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) که با حضور معاونت آموزشی و طلاب حوزه علمیه استان و اساتید و طلاب این حوزه برگزار شد تقوا و اخلاق را برای طلاب حیاتی خواند و گفت: رویکرد اصلی در حوزه علمیه دزفول تحکیم بنیان های اخلاقی و تربیتی و ارتقای سطح علمی آموزشی می باشد.

تولیت مدرسه علمیه آیت الله قاضی(ره) با اشاره به اینکه شهرستان دزفول از دیرباز عالم پروز بوده است اظهار کرد: دزفول ظرفیت های فراوانی دارد و علمای بزرگی چون شیخ مرتضی انصاری در این دیار پرورش یافته اند، می توان با تلاش این ظرفیت ها را ارتقا داده و به تراز مطلوب شهرستان رسید.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول مسائل تبلیغی دینی را ضروری دانست و افزود: باید در جهت دینی اخلاقی کردن جامعه تلاش و کوشش کرد.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: محوریت کار فرهنگی دینی در دزفول، حوزه است و دزفول پتانسیل و ظرفیت دارد که در شمال استان خوزستان بعنوان قطب علمی و حوزوی مطرح باشد.

تولیت مدرسه علمیه آیت الله قاضی(ره) ضمن تقدیر و تشکر از زحمات حجة الاسلام والمسلمین منصور کیانی که قریب ۴ سال مدیریت مدرسه را بر عهده داشته اند تصریح کرد: همانطور که در زمان مدیریت حجة الاسلام والمسلمین کیانی مدرسه را توسعه داده ایم بازهم در صدد توسعه بیشتر مدرسه خواهیم بود.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: حجة الاسلام والسملمین حبیب الله خاکی از خانواده ای ولایی با سابقه مجاهدت و بسیجی می باشد که سالها در دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در سپاه دزفول خدمت کرده و در مجموعه های پژوهشی قم مسئولیت دارد.

نماینده ولی فقیه در دزفول تأکید کرد: مدیر جدید مدرسه در ادامه خدمات مدیر پیشین گام برداشته و همچنان با شور و نشاط مدرسه را اداره کرده تا دزفول مجتهد پرور بتواند رسالت خود را در ترازی که شایسته شهرستان می باشد به انجام برساند.

همچنین حجة الاسلام والمسلمین منصور کیانی در سخنانی گفت: در زمان گذشته در دوره ۱۱۰ ساله «۱۲ قرن» دزفول افق ها و قله های اعلای شیعه را فتح کرد و در رأس علمای شیعه عالَم قرار داشت.

وی اظهار کرد: دزفول با این جمعیت، فقط یک مدرسه علمیه رسمی دارد و باعث می شود که شهرستان از نظر فرهنگی آسیب پذیر شود و باید این مسئله بررسی شود.

در ادامه، حجة الاسلام والمسلمین خاکی شیعه بودن را افتخار دانست و گفت: مفتخرم که دربان حصن حصین مکانی منسوب به امام زمان(عج) خواهم بود.

مدیر جدید مدرسه علمیه آیت الله قاضی(ره) دزفول اظهار کرد: تهذیب حرف اول را در حوزه های علمیه دارد و مبارزه با گروه های ملحد و فِرَق انحرافی نیز از اهمیت فراوانی برخوردار است.

شایان ذکر است در این مراسم از زحمات و تلاش های حجة الاسلام والمسلمین منصور کیانی مدیر پیشین حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) تقدیر و تجلیل شده و حکم سرپرستی حجة الاسلام حبیب الله خاکی از سوی معاونت آموزش حوزه های علمیه استان قرائت و اهدا شد.