۶م، شهریور ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, شهریور ۱۳۹۶ ساعت ۸:۱۶ ق.ظ | کد خبر: 66301

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” سرهنگ داوود عطایی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی دزفول به مناسبت دهمین سالروز تشکیل پدافند هوایی در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته دزفول ضمن تبریک تقارن اعیاد بزرگ قربان و غدیر با هفته پدافند هوایی و گرامیداشت روز عرفه گفت: شهید حججی مظلومانه به دست نااهلان و مدعیان دروغین اسلام به شهادت رسید.

وی اظهار کرد: به برکت خون شهدا طومار زندگی اهریمنان و تکفیریان را در هم پیچیده و با پشتوانه ملت ایران و نیروهای مسلح جان برکف تا گرفتن انتقام خون شهدا از پا نخواهیم نشست.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد ایثارگری ها و جانفشانی های شهدای نیروی پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس تأکید کرد: در این برهه از زمان که در اطراف میهن اسلامی شاهد ناامنی و جنایات مستمر هستیم، نیروهای پدافند هوایی راه شهدا که همان حفظ ارزش ها، تعالی کشور و برافراشتن پرچم اسلام می باشد را ادامه می دهند.

سخنران پیش از خطبه ها خاطرنشان کرد: ملت ما فراز و فرودهای بیشماری را پشت سر گذاشته و ثابت کرده است که با پیروی از رهبر حکیم خود در تمام عرصه ها موفق و پیروز بوده است.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی دزفول افزود: رهبر ما الگوی آزادی، عدالت خواهی و استکبار ستیزی برای ملت ایران و جریان مقاومت بوده و همواره پیام جمهوری اسلامی برای کشورهای همسایه تقویت صلح و دوستی و ثبات منطقه می باشد.

وی با اشاره به اینکه پدافند هوایی مشت آهنین برای بدخواهان به مرزهای جمهوری اسلامی می باشد ادامه داد: پدافند هوایی به تعبیر قرآن بنیان مرصوص بوده و در تمام عرصه ها حضوری ولایت محور داشته و دارد.

سرهنگ داوود عطایی اظهار داشت: وجود ارتش برای کشور مایه آرامش و دلگرمی بوده و حریم امنی که در زمین، آسمان و دریا گسترانیده شده بر پایه تجارب و رشادت های گذشته غرورآفرین آنها می باشد.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی دزفول مأموریت این سازمان بسیار گسترده را به وسعت آسمان جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: پدافند هوایی به دنبال تأمین و حفظ امنیت دائمی و پایدار جمهوری اسلامی ایران می باشد.

سخنران پیش از خطبه ها اظهار کرد: مأموریت پدافند هوایی دائمی، مستمر و بدون تعطیلی می باشد که همواره در حال مأموریت هستند و مستقل از زمان جنگ و بحران عمل می کنند و در ایجاد امنیت ملی سهم دارند.

وی به نقش پدافند هوایی در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: پدافند هوایی در اکثر عملیات ها حضور داشته، ۲۴۸۶۳ مورد تجاوز هوایی به مناطق جنگی و عملیاتی را خنثی، ۳۱۴۵ کشتی تجاری و نفت کش را با موفقیت پشتیبانی، بیش از ۶۰۰ فروند هواپیمای مهاجم و ۶۷ فروند بالگرد رژیم بعث را منهدم کرده است.