۳۰م، مرداد ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۰م, مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵ ب.ظ | کد خبر: 66198

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام محمدرضا زارع مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول در نشستی که با حضور امام جمعه دزفول، مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان و اعضای این نهاد برگزار شد گزارشی از فعالیت های این مرکز ارائه داد و گفت: بنیاد مهدویت نزدیک به ۲۰ سال است که به دستور مقام عظمای ولایت و زیر نظر حجة الاسلام والمسلمین قرائتی شروع به کار کرده است.

وی اظهار کرد: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول یکی از شعب بسیار فعال در استان خوزستان می باشد که به همت حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول فعالیت دارد.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول افزود: از ۲ سال پیش به همت معاونین پرورشی آموزش و پرورش دزفول دوره های مهدوی ضمن خدمت برای معلمین با بهترین کارشناسان برگزار می شود.

وی از برگزاری دوره تربیت مبلغ مهدوی در دزفول سخن گفت و ادامه داد: حدود ۲ سال است که دوره تربیت مبلغ مهدوی برای ۱۵ نفر از خواهران مبلغ برگزار شده که در سال تحصیلی در تمام مقاطع تحصیلی برنامه داشته و موفق عمل کرده اند.

حجة الاسلام زارع تصریح کرد: در پی موفقیت دوره تربیت مبلغ مهدوی برای خواهران، برای ۲۱ نفر از  برادران نیز این دوره برگزار شد و در سال گذشته در حدود ۹۶۰۰ دانش آموز تحت پوشش این نهاد قرار گرفتند که می توان این طرح را از برنامه های ابتکاری فرهنگی مهدوی موفق در دزفول نام برد.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول اظهار کرد: برنامه ریزی برای مناسبت های تقویمی، اعزام مبلغ و تهیه کتب مهدوی برای تدریس در مدارس، مساجد، پایگاه های بسیج، پادگان های نظامی و برگزاری دوره های مهدوی از فعالیت های این نهاد می باشد.

وی افزود: برگزاری کارگاه های آموزشی، جشنواره فرهنگی- هنری ویژه مدارس، مبارزه با انحرافات مهدوی با اعزام مبلغ به مناطق، راه اندازی کتابخانه تخصصی مهدویت که یکی از ۳ کتابخانه تخصصی کشور می باشد با بیش از ۱۲۰۰ عنوان کتاب از دیگر فعالیت های بنیاد مهدویت دزفول می باشد.

حجة الاسلام زارع به بیان مطالبات بنیاد مهدویت دزفول پرداخت و گفت: نیاز کتابخانه به سالن مطالعه، تکمیل و رفع اشکالات پورتال مهدویت، تهیه دوربین فیلم برداری پیشرفته و تدارک سفر زیارتی به مشهد مقدس و قم برای مهدی یاوران دزفولی از مطالبات این نهاد می باشد.