۲۹م، مرداد ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۹م, مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵ ب.ظ | کد خبر: 66170

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در جلسه ای که با حضور آقای احمد پورفرجی مدیر عامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خوزستان و مدیر و مربیان بنیاد مهدویت دزفول در این نهاد تشکیل شد از شهید مدافع حرم محسن حججی بعنوان شهید مهدوی یاد کرد و گفت: شهید حججی شهیدی مهدوی و منتظر واقعی امام زمان(عج) بود که می تواند الگوی مهدوی برای جامعه قرار گیرد.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه گُل معنوی در دزفول شکوفه زده است اظهار کرد: حرکتی معنوی در شهر دارالمؤمنین دزفول آغاز شده است که می تواند خیر و برکت به همراه داشته باشد و ما از این امر خرسندیم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول افزود: مراحل و راه های زیادی برای نهادینه کردن فرهنگ مهدویت در دزفول طی شده ولی هنوز تا نهادینه کردن کامل فرهنگ مهدویت راه زیادی پیش رو می باشد.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: از فرصت ها و زمینه ها مانند مدارس، حوزه های علمیه، دانشگاه، سپاه، بسیج و مراسمی چون  اعتکاف به خوبی استفاده شده و سعی شده که مناسبت ها به سمت مهدویت سوق یافته و مجموعه های مخاطب مهدویت به خوبی پوشش داده شود.

امام جمعه دزفول به طلاب فاضل و جوان فعال در صحنه اشاره کرد و گفت: سرمایه و پشتوانه بسیار خوبی در دزفول داریم که از ذخایر مهدویت در شهرستان بلکه استان می باشند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول تربیت مربی را کار بزرگی دانست و ادامه داد: در مقابله با آسیب ها و انحرافات مهدوی نیروهای کارآمدی تربیت شده است که اینها نیز از سرمایه های بنیاد فرهنگی مهدویت در دزفول به شمار می آیند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول به تأکید مقائم معظم رهبری در خصوص تولید فکر و اندیشه مهدوی اشاره کرد و افزود: بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دزفول در این خصوص به مرحله تولید رسیده است و آمادگی دارد که تولیدات مهدوی خود را در اختیار مرکز صدا و سیمای استان قرار دهد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: باید بعنوان راهبردهای اساسی و کلی در زمینه تولید اندیشه و فکر مهدوی تلاش بیشتری شده و تولیدات بیشتری داشت.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه شهرستان دزفول با تمام تلاش خود در مقابل انحرافات مهدوی ایستادگی کرده است، ادامه داد: باید در مقابله با انحرافات با برنامه، تشخیص اولویت ها و با کارشناسی دقیق پیش رفت و بنیاد مهدویت می تواند متکفل بخشی از این کار باشد.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: بنیاد مهدویت دزفول با عشق و علاقه به امام زمان(عج) خستگی به خود راه نداده و با دست خالی و بدون هیچ گونه اعتباری شب و روز نشناخته و نهایت تلاش خود را دارند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول ضمن درخواست توجه ویژه در خصوص تخصیص اعتبارات دین و مذهب تأکید کرد: هیچ اعتباری از سوی اعتبارات دین و مذهب برای مراکز فرهنگی چون بنیاد مهدویت و نمازجمعه درنظر گرفته نشده است در صورتی که با دست خالی نمی توان با انحرافات مبارزه کرد.

امام جمعه دزفول به اخلاص حجة الاسلام محمدرضا زارع و کارکنان بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از موفقیت های این مجموعه فرهنگی روحیه جهادی و مهدوی حاکم بر آن می باشد.