۲۰م، مرداد ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۰م, مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۷:۰۰ ب.ظ | کد خبر: 66052

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در آئین با شکوه نماز جمعه دزفول که با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی شهرستان دزفول برگزار شد ضمن دعوت خود و مردم به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا و پرهیزکاری نجات انسان را از عذاب آخرت در پی خواهد داشت.

دعوت به تقوای الهی و تبیین سبک زندگی دینی با موضوع اخلاق و آداب از منظر قرآن کریم

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان این مطلب که انسان پرهیزکار با رعایت تقوا از آتش جهنم دور می شود به ادامه سبک زندگی دینی از منظر آیاتی از سوره حجرات پرداخت و گفت: سوره حجرات را سوره اخلاق و آداب نامیده اند و یکی از مؤلفه های سبک زندگی اسلامی آداب و اخلاق است.

امام جمعه دزفول با توضیح آیات اول و دوم این سوره مبارک افزود: ایمان آورندگان باید در مقابل دستورات و اوامر الهی، شریعت مقدس، ائمه هدی و معصومین علیهم السلام و پیامبر عظیم الشأن اسلام شتاب نکنند.

اجرای دستورات الهی باید با معرفت و در چهار چوب و حدود دین باشد

وی افزود: باید با تأنی و تأمل دستورات الهی را اطاعت کرد و اجرای این دستورات باید با معرفت و در چهار چوب و حدود دین باشد.

ادب سخن گفتن شخصیت انسان را شکل می دهد

امام جمعه دزفول با بیان این مطلب که یکی موضوعاتی که شخصیت انسان را شکل می دهد ادب سخن گفتن است تصریح کرد: باید احترام به بزرگترها بویژه به پدر و مادر را در سبک زندگی دینی تعریف کرد و با بهره مندی از روش های تربیتی آن را در دوران کودکی به آنها آموخت.

 مسئولان ذیربط باید موانع و مشکلات پیش روی صنایع کوچک را بردارند

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه دوم نماز جمعه شهرستان دزفول با اشاره به روز حمایت از صنایع کوچک و نقش مهم آن در تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید و اشتغال در کشور گفت: مسئولان ذیربط باید موانع و مشکلات پیش روی صنایع کوچک را بردارند و مردم هم باید از تولیدات صنایع کوچک که در بازار دزفول موجود است حمایت کنند.

حمایت مردم و مسئولین از صنایع کوچک موجب افزایش تولید و ایجاد اشتغال می شود

امام جمعه دزفول افزود: حمایت مردم و مسئولین از صنایع کوچک موجب افزایش تولید و ایجاد اشتغال و در نهایت تعطیل نشدن کارگاه های تولیدی خواهد شد.

روحیه جوانان با ایمان و شهادت طلب را باید حفظ کرد

وی در فرازی دیگر از خطبه های نماز سالروز پیروزی قهرمانانه جنگ ۳۳ روزه حزب الله لبنان با ارتش مجهز رژیم مجهول اسرائیل را گرامی داشت و گفت: این پیروزی بزرگ درسی برای همه مسلمانان جهان بود و توانست هیمنیه پوشالی ارتش این رژیم فرو ریزد و این روحیه جوانان با ایمان و شهادت طلب را باید حفظ کرد.

توفیق زیارت مخصوص امام رضا(ع) در ۲۳ ذی العقده

امام جمعه دزفول همچنین ۲۳ ذی العقده روز زیارت مخصوص امام رضا(ع) که عالم آل محمد است را گرامی داشت و از همه مؤمنان خواست با زیارت آن امام معصوم از راه دور و یا نزدیک این فرصت را از دست ندهند تا از این توفیق الهی بهره مند شوند.

شهادت مظلومانه شهید مدافع حرم شهید محسن حججی توسط داعش جنایتکار

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز با تلخ نامیدن نحوه شهادت مظلومانه شهید مدافع حرم شهید محسن حججی توسط داعش جنایتکار گفت: شهید محسن حججی حسین گونه و همچون یاران حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) باعث سرافرازی امت اسلام شد و همانگونه که سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی در پیامش سوگند خورد، تا سرنگونی تمام تکفیری ها و داعش از پای نخواهند نشست.

ترامپ جهان را در آستانه یک جنگ جهانی دیگر قرار داده است

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه شهرستان دزفول به بهانه گیری ها و بدعهدی های آمریکائی ها در نقض برجام به بهانه بازدید از مراکز نظامی ایران اشاره کرد و گفت: به فرموده حضرت آقا هرگز اجازه نمی دهیم از هیچ مرکز نظامی هیچ بازرسی از سوی بیگانگان صورت گیرد و این خط مشی کلی نظام است.

وی افزود: ترامپ و سران خیره سر آمریکا با تهدیدات اخیرشان بر علیه کره شمالی امنیت و صلح جهانی را به خطر انداخته اند و جهان را در آستانه یک جنگ جهانی دیگر قرار داده اند.

در مقابل زیاده خواهی های آمریکائی ها باید ایستاد

امام جمعه دزفول گفت: اینها جنگ طلب هستند و حرف و منطق ندارند و جز با زبان زور چیز دیگری را نمی فهمند و در مقابل زیاده خواهی های آمریکائی ها باید ایستاد.

آزادگان مردان غیرتمندی بودند که در مقابل همه مشکلات و سختی ها ایستادند

امام جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت ۲۶ مرداد سالروز ورود آزادگان به میهن اسلامی گفت: آزادگان مردان غیرتمندی بودند که در مقابل همه مشکلات و سختی ها ایستادند و سربلندی ملت را به ارمغان آوردند.

جنایات آل سعود در عوامیه عربستان و یمن و سکوت جهان

امام جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز، جنایات آل سعود در کشتار شیعیان عوامیه و فاجعه انسانی در یمن را محکوم کرد و گفت: با این همه جنایات آل سعود که با سلاح جنگی مردم خود را نیز به خاک و خون می کشد و جان میلیون ها نفر از کودکان، زنان و غیرنظامیان یمن را به خطر انداخته است، دنیا مهر سکوت برلب زده است و هیچ کس صدایش بلند نمی شود.

جایگاه و اهمیت خوزستان و ضرورت وزیر بیشتر در کابینه دوازدهم 

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین با اشاره به معرفی اعضای کابینه دوازدهم به مجلس شورای اسلامی از سوی رئیس جمهوری بیان داشت: با وجود اهمیت و جایگاه استان خوزستان در کشور و وجود مدیران کارگزار و اثرگذار خوزستانی در کشور فقط یک نفر از خوزستان در کابینه دوازدهم معرفی شده است.

معرفی وزیر نیرویی که باعث فاجعه آب شور سد گتوند شد

امام جمعه دزفول با انتقاد از معرفی وزیر نیرویی که فاجعه آب شور سد گتوند را بوجود آورده بطوریکه بخش زیادی از آب رودخانه دز برای شیرین کردن رود کارون هدر می رود از نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی به خاطر پیگیری سرشاخه های رودخانه های دز و کارون و حساسیتی که ایشان نشان دادند تشکر کرد.

توصیه های مقام معظم رهبری  باید یک منشوری برای دولت دوازدهم باشد و دولت آنها را جدی بگیرد.

امام جمعه دزفول در ادامه به توصیه های ده گانه مقام معظم رهبری در مراسم  تنفیذ رئیس جمهوری اشاره کرد و گفت: توصیه های معظم له باید یک منشوری برای دولت دوازدهم باشد و دولت آنهارا جدی بگیرد تا انشاءالله موفق شود.

خطیب نماز جمعه دزفول تصریح کرد: توجه به مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم، امانت الهی دانستن مسئولیت، رعایت اولویت ها، با برنامه حرکت کردن، مردمی بودن مسئولان و به حاشیه نراندن مدیران توانمند و انقلابی و پاسخ مقتدرانه دادن به دشمنان از جمله مطالبات مقام معظم رهبری و مردم از دولتمردان است.

دغدغه مردم در خصوص رگ حیات و اثر گذار رودخانه دز قابل تقدیر و تشکر است

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در پایان خطبه های نماز جمعه این شهرستان دغدغه مردم در خصوص رگ حیات و اثر گذار رودخانه دز را قابل تقدیر و تشکر دانست و گفت: در این زمینه، حقیر تا الان پیگیر قضیه بوده ام و حضرت آیت الله موسوی جزایری و استاندار خوزستان قول پیگیری داده اند.

امام جمعه دزفول افزود: رودخانه دز رودخانه پربرکتی است و نعمت بزرگی برای استان و این شهرستان است که باید به درستی از آن استفاده کرد.

وی افزود: از نقل قول های بی اساس و اظهارات غیرکارشناسانه و جنجال برانگیز که موجب تشویش اذهان عمومی می شود باید پرهیز کرد.

مسئولان باید بدانند که مطالبه، حق مردم است و باید پاسخگو باشند

امام جمعه دزفول گفت: ملاک و معیار اصلی در پروژه ها قانون است و باید طبق مقررات عمل شود و از اظهارات شخصی اجتناب کرد اما مسئولان باید بدانند که مطالبه، حق مردم است و باید پاسخگو باشند و کارها از مسیر قانونی پیگیری شود.

خطیب نماز جمعه دزفول با توجه به تأکیدات حضرت آقا در خصوص وحدت مردم و مسئولین اظهار کرد: اتحاد مردم را باید مهم شمرد تا دشمن از نجابت مردم نجیب دزفول سوء استفاده نکند.