۱۷م، مرداد ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۷م, مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۷:۰۱ ب.ظ | کد خبر: 66016

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار این پایگاه ضمن تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار به اصحاب رسانه یاد و خاطره شهید صارمی خبرنگار ایرنا در افغانستان و شهیدان غلامرضا رهبر خبرنگار دفاع مقدس صدا و سیمای مرکز خوزستان و شهید غلامرضا عارفیان خبرنگار رادیو دزفول را گرامی داشت و گفت: رسالت و وظیفه خبرنگاران در جامعه مهم، کلیدی و سرنوشت ساز است.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: خبرنگاران نقش کلیدی در مقابل جهل دارند و باید بتوانند با تعهدی که در اصول کاری خود دارند در جامعه نقش آفرینی کنند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: خبرنگاران متعهد به اصول خبرنگاری مجاهدان تلاشگر در عرصه جنگ نرم با دشمن مبارزه کرده و نقش اصلی اصحاب رسانه مبارزه با سوداگرانی است که از بی اطلاعی مردم سوء استفاده می کنند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: باید بتوانیم نقش خبرنگار را در جامعه به مردم و خصوصا نسل جوان شناسانده و از تمام ظرفیتی که در هدایت جامعه دارند بهره مند شویم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول همچنین در خصوص مطالبات مردم نسبت به رودخانه دز اظهار کرد: همواره در خصوص مسئله آب حساس بوده و بارها مشکلات رودخانه حیات بخش دز را مطرح و گاه گزارشات کارشناسانه ای ارائه داده ایم.

امام جمعه دزفول به چالش ها و برداشت های غیرمعقول از رودخانه دز اشاره و خاطرنشان کرد: پیشنهاداتی در خصوص مدیریت و مصرف درست نعمت بزرگ الهی آب مطرح کرده ایم ولی متأسفانه مورد استفاده قرار نگرفته است.

امام جمعه دزفول افزود: در این خصوص پیگیری های جدی داشته، با مسئولین این امر تماس گرفته و با مسئولین استانی و کشوری نامه نگاری کرده و به مردم وعده می دهم که تا حصول نتیجه این مسئله را با جدیت پیگیری نموده و در فرصت مقتضی به اطلاع برسانم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با تأکید بر اینکه باید از رودخانه دز بعنوان حیثیت و هویت مردم دزفول و بعنوان نعمت و موهبت الهی مراقبت کرد یادآور شد: آب یک مسئله ملی بوده، شورایی به نام شورای ملی آب در کشور وجود دارد که برای منابع آبی کشور تصمیم گیری می نماید.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی به مسئولین ذیربط تأکید کرد: کسی حق ندارد خارج از موازین و شرایط استفاده صحیح از آب تصمیم بگیرد و ذره ای مسامحه از مسئولین در این امر پذیرفته شده نیست.

امام جمعه دزفول به مسببان شرایط بوجود آمده هشدار داد و گفت: بین مردم اختلاف نیانداخته و برای رسیدن به اهداف سیاسی خود مردم را دستاویز قرار ندهید که این کار پسندیده ای نیست و مخالف با انقلاب، اسلام، تقوا و اخلاق است.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با اشاره به اینکه صبر مردم اندازه دارد تصریح کرد: مردم دزفول مردمی نجیب هستند، قدرشناس باشید و روی گسل اختلاف حرکت نکنید که در اینصورت قطعا مخالف خط رهبری حرکت کرده اید.