۹م، مرداد ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰ ب.ظ | کد خبر: 65973

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین حبیب شیخ به مناسبت ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نمازجمعه در سخنرانی پیش از خطبه ها گفت: ۵ مرداد ۱۳۵۸ روزی تاریخی و بزرگ برای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی می باشد که اولین نمازجمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی به امامت آیت الله طالقانی به حکم امام(ره) در تهران اقامه شد.

سخنران پیش از خطبه ها خاطر نشان کرد: خداوند اقامه نماز را نشانه حکومت صالحان قرار داده است که قبل و بعد از به حکومت رسیدنشان تغییری در عمل به احکام الهی  در آنها دیده نمی شود.

استاد حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) مؤمنان را یاوران خدا خواند و افزود: وعده خدا بر این است که خداوند کسانی را که دین خداوند را یاری می کنند یاری می کند و اولین کار انسان مؤمن اقامه نماز و پرداخت زکات یعنی تقویت ارتباط با خدا و خلق خدا می باشد.

حجة الاسلام والمسلمین شیخ اظهار کرد: ۴ صفت «اقامه نماز و نمازجمعه، پرداخت زکات، امر به معروف و نهی از منکر» صفاتی هستند که خداوند در قرآن در خصوص مؤمنان بیان فرموده اند که در پرتو این ۴ عمل سایر عبادات رونق می گیرند.

سخنران پیش از خطبه ها گفت: آیت الله طالقانی آغازگر و احیاگر همایش هفتگی مسلمین پس از انقلاب در روزهای جمعه بود که سالها به فراموشی سپرده شده بود.

وی نمازجمعه را مایه همدلی، وحدت و همبستگی مؤمنین دانست و افزود: نمازجمعه بهترین سلاح برای مقابله با دسیسه های دشمنان و منافقان است.

حجة الاسلام والمسلمین شیخ با اشاره به اینکه خداوند در قرآن به صابران بشارت داده است اظهار کرد: مشکلات موجود هرگز باعث نمی شود که مؤمنین سنگر انقلابی خود را رها کرده و سست شوند، در مقابل مشکلات صبور بوده و عبادات و ایمان خود را حفظ می کنند.

وی خاطرنشان کرد: در شهرستان دزفول پس از انقلاب اولین نمازجمعه به امامت آیت الله قاضی(ره) با اذن امام(ره) با حضور پرشور مردم و بزرگان اقامه شد و بسیاری از اولین شرکت کنندگان در نمازجمعه همچنان در صحنه حضور داشته و این افتخار و امتیازی نزد خداوند می باشد.