۱۳م، مرداد ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۳م, مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۶:۱۲ ب.ظ | کد خبر: 65959

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” همزمان با سالروز خجسته میلاد با سعادت امام رضا(ع) آئین وحدت  آفرین نمازجمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار این شهر و به امامت حجة الاسلام والمسلمین مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول درمصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزارشد.

دعوت به تقوای الهی

خطیب موقت نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن سفارش مردم و خویش به رعایت تقوای الهی گفت: تقوا اطاعت از اوامر الهی و پرهیز از نواهی پروردگار است.

تبیین ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) و ائمه معصوم علیهم السلام از منظر روایات

امام جمعه موقت دزفول در ادامه با تبریک سالروز ولادت باسعادت امام رضا(ع) به تبیین شخصیت بی بدیل آن حضرت پرداخت و گفت: جامعیت در شخصیت از ویژگی های منحصر بفرد است که امام را وجودی پاک، مبرا از عیوب، معدن علم، و نظم دهنده دین در جهان می سازد.

انسان ها اگر از محور ائمه اطهار علیهم السلام جدا شوند جامعه دچار آشفتگی می شود

وی افزود: انسان ها اگر از محور ائمه اطهار علیهم السلام جدا شوند جامعه دچار آشفتگی و تشتت خواهد شد.

امام جمعه موقت دزفول افزود: ائمه معصوم علیهم السلام موجب عزت مؤمنان و خشم منافقان هستند چرا که آن بزرگواران حقیقت آنها را نشان داده و چهره ای چون نفاق مأمون را در تاریخ افشا کردند.

ائمه هدا از سیاست آگاه و نقشه های شوم دشمنان را افشا کرده اند

خطیب موقت نماز جمعه دزفول با بیان این مطلب که امامان معصوم علیهم السلام دارای حلم و بردباری و در مقام امامت نیرومند هستند تصریح کرد: ائمه هدا از سیاست آگاه و نقشه های شوم دشمنان را افشا و شیعیان را از خطرات آنها مصون می داشتند.

امام جمعه موقت دزفول از وحدت در شخصیت، حفظ عدالت، مقابله با ظلم و ظالمان و دفاع از حق و مستضعفان بعنوان برخی دیگر از جنبه های شخصیتی امامان معصوم علیهم السلام  یاد کرد و افزود: ائمه واجب الطاعة هستند چرا که قیام کننده به امر الهی و خیر خواه امت هستند.

سبزقبا در این شهر نگین خوزستان است و باید این آستانه مورد توجه قرار گیرد

حجة الاسلام والمسلین بیگدلی در خطبه دوم نماز جمعه شهرستان دزفول با گرامیداشت پایان دهه کرامت و تجلیل از همه دست اندرکارانی که در این ایام در سطح شهرستان با برنامه های مختلف و بهره مندی از شخصیت های حوزوی و دانشگاهی در تبیین سیره رضوی تلاش کردند گفت: آستانه متبرک حضرت محمدبن موسی الکاظم(ع) معروف به سبزقبا در این شهر نگین خوزستان است و باید این آستانه مورد توجه قرار گیرد.

وجهه زیارتی کردن سفر گردشگران باید در اولویت سیاحتی بودن شهرستان دزفول باشد

وی افزود: وجهه زیارتی کردن سفر گردشگران باید در اولویت سیاحتی بودن شهرستان دزفول باشد تا بهتر بتوان از فضای معنوی موجود در حرم سبزقبا(ع) استفاده کرد.

 در کنار گردشگری نباید از ظرفیت زیارتی و معنوی این شهرستان غافل شد

خطیب موقت نماز جمعه دزفول افزود: مواهب و ظرفیت های طبیعی زیادی در دزفول وجود دارد که موجب جذب گردشگران بسیاری به این شهرستان شده و دستاوردهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به همراه داشته است اما نباید از ظرفیت زیارتی و معنوی این شهرستان هم غافل شد.

مشروطیت و بی بصیرتی

حجة الاسلام والمسلمین بیگدلی در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه، سالروز صدور فرمان مشروطیت و شهادت شیخ فضل اله نوری را گرامی داشت و گفت: دستاوردهای سیاه قاجار و رضان خان پهلوی شرایطی را بوجود آورد که این نهضت به شکست انجامید و خسارات زیادی را برای ملت بوجود آورد.

بی تجربه گی ملت و عدم مقاومت در مقابل دشمن از دلایل شکست مشروطیت است

امام جمعه موقت دزفول افزود: بی بصیرتی و عدم شناخت دشمن، دلسرد شدن مردم و برخی از علما، بی تجربه گی ملت و عدم مقاومت در مقابل دشمن از دلایل شکست مشروطیت است که باید برای همه عبرت آموز باشد.

برگزاری حج مقبول باید با توجه به عزت مسلمانان و برائت از مشرکان برگزار شود

خطیب موقت نماز جمعه دزفول به دیدار اخیر مقام معظم رهبری با مسئولان حج اشاره کرد و گفت: باید از ظرفیت های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در آئین حج استفاده کرد.

وی با تأکید بر اینکه حج امسال باید در شرایط امنی برگزار شود گفت: برگزاری حج مقبول باید با توجه به عزت مسلمانان و برائت از مشرکان برگزار شود و ضمن توجه ویژه بر مسئه وحدت اسلامی و فلسطین، و انزجار از اسرائیل غاصب، از ایجاد تفرقه جلوگیری شود.

افتتاح پایگاه ملی فضایی امام راحل و پرتاب ماهواره بر سیمرغ به هوا باعث تقویت غرور ملی شد

امام جمعه موقت دزفول در بخشی دیگر از خطبه های نماز جمعه دزفول به افتتاح پایگاه ملی فضایی امام راحل و پرتاب ماهواره بر سیمرغ به هوا اشاره کرد و گفت: این عملیات مطابق با شاخص ها و استانداردهای روز دنیا بود که در مخابرات، هواشناسی، موقعیت شناسی و خدمات IT خدمات زیادی ارائه می کند که باعث تقویت اعتماد بنفس و غرور ملی شد.

افرادی که متوجه اشتباه خود شدند

وی همچنین به تحریم های اخیر دشمن علیه ایران اشاره کرد و گفت: دشمن هنوز این موضوع را متوجه نشده که با تحریم نمی تواند به خواسته های خود برسد و ملت ایران از تحریم ها هراسی ندارند.

خطیب موقت نماز جمعه دزفول افزود: افرادی که فکر می کردند باید با آمریکا ارتباط برقرار کرد و افرادی که تصور می کردند با مذاکره مشکلات کشور حل می شود با اعمال این تحریم ها متوجه اشتباه خود شدند.

تنفید رئیس جمهور منتخب تعهدی است که به رهبر انقلاب میدهد

حجة الاسلام  والمسلمین بیگدلی به آئین تحلیف و تنفیذ ریاست جمهوری کشورمان در دیدار با مقام معظم رهبری نیز پرداخت و افزود: تنفید رئیس جمهور منتخب تعهدی است که به رهبر انقلاب میدهد و باید توان ایستادگی در برابر توطئه های دشمن را داشته باشد و یک ذره از منافع ملی کوتاه نیاید.

تقدیر از دست اندرکاران اجرای چند طرح

امام جمعه موقت دزفول در پایان خطبه ها با اشاره به افتتاح چندین پروژه عمرانی خدماتی توسط شهرداری، علوم پزشکی و شیلات در دزفول از همه مسئولان ذیربط قدردانی کرد.