۹م، مرداد ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۹م, مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۵ ق.ظ | کد خبر: 65913

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در مراسم جشن میلاد کریمه اهل بیت(س) و در جمع اعضای مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت حضرت مریم(س) در سالن ایثار شهرستان دزفول دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) را تبریک گفت.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با اشاره به حدیثی از حضرت علی علیه السلام اظهار کرد: اگر کسی بتواند نفس خود را در برابر ۴ چیز «عجله در تصمیم، لجبازی، عجب و غرور، و سستی و کاهلی» کنترل نماید اخلاق را رعایت کرده و هیچگاه برای او پشیمانی و کراهتی بوجود نمی آید.

امام جمعه دزفول به دلایل اجباری بودن حجاب اشاره و خاطرنشان کرد: کاربرد لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ در حوزه فکر و اندیشه می باشد و نمی توان افراد را به پذیرفتن دین اسلام، عقیده و تفکری اجبار کرد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: حجاب به رفتار انسان برمی گردد و به  لا إِکْراهَ فِی الدِّینِ ارتباط ندارد، در رفتار اجتماعی نمی توان به شخص خود نگاه کرد بلکه اجتماع حقی دارد که باید به آن توجه کرد.

امام جمعه دزفول رعایت حجاب را رعایت حقوق اجتماعی مردم دانست و تصریح کرد: عدم رعایت حجاب موجب تحریک غرایز شده و با برهم زده امنیت اخلاقی، زمینه فساد و بعضی جرایم در جامعه ایجاد می شود.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با تأکید بر اینکه جوانان سرمایه های اصلی هر جامعه هستند اظهار کرد: امیدواریم که جوانان فرهیخته جامعه ما بتوانند در یک فضای سالم و معنوی رشد و تحصیل کرده و به جامعه خدمت نمایند.

امام جمعه دزفول اشاره کرد: اگر جوانان از استانداردهای اخلاقی و رفتاری برخوردار باشند قطعا می توانند مسیر رشد و ترقی را طی و از التهابات و تشنجات، که با ابتذال اخلاقی، جامعه را فرا می گیرد، در امان باشند.

شایان ذکر است این برنامه با حضور “سرهنگ الهامی” فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دزفول و به همت مؤسسه فرهنگی قرآن و عترت حضرت مریم(س)، دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دزفول برگزار و در پایان به نخبگان قرآنی این مؤسسه هدایایی تقدیم شد.