۶م، مرداد ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۶م, مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۶:۴۰ ب.ظ | کد خبر: 65866

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین باشکوه نماز جمعه با حضور اقشارمردم متدین و ولایت مدار دزفول و به امامت حجة الاسلام والمسلمبن قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوا و تبیین سبک زندگی دینی از منظر قرآن کریم

خطیب نماز جمعه دزفول در خطبه اول نماز با دعوت مردم به رعایت تقوای الهی گفت: حیات قلب بواسطه ورع و پرهیزکاری است و در اثر بی تقوایی است که قلب انسان می میرد.

امام جمعه دزفول درادامه به تبیین سبک زندگی دینی و اصولی که با بهره مندی از کتاب آسمانی قرآن مجید باید آموخت و به آن عمل نمود پرداخت و افزود: بعضی از اصول همانند مشورت با دیگران، انتقاد پذیری، قدرشناسی، اجتناب از تملق و چاپلوسی وقتی در کنار یکدیگر قرار می گیرند سبک زندگی را تشکیل می دهند.

تبلیغ و ترویج ارزش ها است که انسانها علاقمند به صفات پسندیده می شوند

وی افزود: مهمترین اصل، تبلیغ و ترویج ارزش ها است که انسان ها علاقمند به صفات پسندیده می شوند

تشریح ارزش های راستین و دروغین و ارزش های ممدوح و مذموم

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان این مطلب که  بین ارزشهای راستین و دروغین و ارزش های ممدوح و مذموم باید تفکیک قائل شد اظهار کرد: خدای متعال در قرآن کریم برای شناخت معیارها و ارزشهای صحیح  مانند تقوا، علم، جهاد، انفاق و اخلاق  و کارهای ناصواب همچون گرایش به پست ومقام، ثروت اندوزی، جاه طلبی دستوراتی داده است که باید آنها را به خوبی  شناخت.

منش پیامبراسلام حق گویی، تکریم و احسان به والدین و مبارزه با روحیه نژاد پرستی و قبیله گرایی بود

امام جمعه دزفول با تأکید بر این نکته که پیامبرعظیم الشأن اسلام در دوران حیات پربرکت خود نسبت به ترویج و تبلیغ فضیلت های ممدوح در جامعه اهتمام ویژه اشت وبا امور باطل و انحرافات مبارزه می کردافزود: روش و منش آن حضرت حق گویی، تکریم و احسان به والدین، تقوا پیشگی و مبارزه با روحیه نژاد پرستی و قبیله گرایی بود.

اسرائیل به دنبال طرح یهودی سازی قدس شریف است

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز با اشاره به فجایع اخیر رژیم سفاک و جنایتکار اسرائیل بر علیه مسلمانان در مسجد الاقصی گفت: استکبار جهانی و رژیم صهیونیتی در هتک حرمت اولین قبله مسلمانان و در حقیقت با امت اسلامی اعلان جنگ کرده اند.

امام جمعه دزفول افزود: حوادث اخیر که منجر به شهادت مظلومانه تعدای از شهروندان فلسطینی و مجروح شدن ۴۰۰ نفر از صاحبان سرزمین فلسطین و نمازگزاران واحد شد قلب تمام آزادی خواهان عالم را جریحه دار کرده است و این وقایع دردناک نشان داد که اسرائیل به دنبال طرح یهودی سازی قدس شریف است.

به فرموده امام راحل قدس، مسئله اول جهان اسلام است

وی گفت دشمن در تلاش است با آتش افروزی جنگ در منطقه و فتنه انگیزی تکفیری و مناقشات قومی مذهبی و جنگهای نیابتی افکار عمومی جهان اسلام را از جنایاتش در فلسطین و قدس شریف دور سازد اما برغم همه این نقشه ها به فرموده امام راحل قدس، مسئله اول جهان اسلام ست.

انتقاد از سکوت مجامع  و سازمان های بین المللی و مدعیان حقوق بشر

خطیب نماز جمعه دزفول ضمن انتقاد از سکوت مجامع  و سازمان های بین المللی و مدعیان حقوق بشر از آنها خواست در محکومیت اسرائیل غاصب جدی و قاطع عمل کنند.

آمریکا گزینه تحریم را مؤثرترین راهبرد علیه ایران تشخیص داده است

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه به تحریم های جدید ایالات متحده آمریکا علیه ایران اشاره کرد و گفت: برخی معتقدند این تحریم ها تابع قوانین راهبردی منطقه ای آمریکا در جهت تقابل گرایی با ایران است زیرا آمریکا گزینه تحریم را مؤثرترین راهبرد علیه ایران تشخیص داده است.

امام جمعه دزفول افزود: دشمن تصور می کند ایران برای پاسخگویی به گزینه تحریم نمی تواند تصمیم گیری کند لذا در کنار تلاش برای تضعیف مؤلفه های قدرت ایران از جمله سپاه پاسداران، ایجاد و تشدید تفکرات و گرایش های دوقطبی و دامن زدن به اختلافات در داخل کشور، تضعیف چهره مقاومت در منطقه و فلج کردن اقتصاد، تحریم های جدید را وضع کرده است.

مجلس و دولت باید با صلابت و قدرت در مقابل یاوه گوئی های آمریکا بایستند

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان این مطلب که بعضی ها تصور می کنند آمریکا از دشمنی با ایران دست بر می دارد و این خیال خامی است گفت: از دولت یازدهم و کنونی باید پرسید می خواهد با برجام به کجا برسد در حالی که اکثر اعضای مجلس آمریکا به اعمال تحریم های جدید رأی داده اند.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: مجلس و دولت باید با صلابت و قدرت در مقابل  یاوه گوئی های آمریکا بایستند و با همراهی و پشتوانه ای که از ملت دارند در حفظ اقتدار و عزت ایران اسلامی تلاش کنند.

یکی از مؤلفه های اصلی پیشرفت جامعه ایمان، بصیرت و اخلاق است

وی در فرازی دیگر از خطبه های نماز به سالروز ۵ مرداد اولین نماز جمعه رسمی در سال ۵۸ به فرمان امام راحل و به امامت آیت الله طالقانی در تهران اشاره کرد و گفت: یکی از مؤلفه های اصلی پیشرفت جامعه ایمان، بصیرت و اخلاق است که باید از ظرفیت نماز جمعه در جهت رشد و بالا بردن آگاهی و وحدت آفرینی در  جامعه استفاده کرد.

تقدیر از نماز گزاران و نهادهای خدماتی به این فریضه الهی

امام جمعه دزفول از همه مردم بخصوص عزیزانی که در این هوای گرم در نماز جمعه شرکت می کنند و همه دست اندرکاران و حامیان نماز جمعه از جمله ستاد نماز جمعه، بسیج، نیروی انتظامی، اتوبوسرانی، آتش نشانی، اورژانس و دیگر نهادها قدردانی کرد.

گلایه از مسئولین به خاطر عدم اعتبار فرهنگی در فصل دین و مذهب مصوب ۹۶ به این شهرستان

خطیب نماز جمعه دزفول همچنین با گلایه از بعضی از مسئولین به خاطر عدم اختصاص اعتبار فرهنگی در فصل دین و مذهب مصوب ۹۶ به این شهرستان گفت: در حالیکه حوزه علمیه آیت الله قاضی(ره) و مصلای دزفول برغم آماده بودن نقشه و زمین نیاز به اعتبار دارد ولی متأسفانه توزیع اعتبارات فرهنگی بدون اطلاع مسئول فرهنگی شهر که امام جمعه می باشد صورت می گیرد و بودجه به جایی که ضرورت ندارد سوق داده می شود.

مسئله دین و ایمان مردم را نباید سیاسی کرد

امام جمعه دزفول با یادآوری اینکه دشمن از تمامی فرقه های انحرافی از جمله وهابیت و عرفان های کاذب استفاده می کند تأکید کرد: مسئله دین و ایمان مردم را نباید سیاسی کرد و آنهایی که در این راه کوتاهی می کنند باید پاسخگوی خدای متعال و امام زمان(عج) باشند.

در طول هفته برنامه های فرهنگی بسیاری در محل مصلا برگزار می شود

امام جمعه دزفول تصریح کرد: هزینه های جاری مصلای دزفول از کمک های نمازگزاران تأمین می شود در حالی که در طول هفته نیز برنامه های فرهنگی بسیاری در محل مصلا برگزار می شود که نیاز به اعتبار دارد.

گرامیداشت هفته کرامت

امام جمعه دزفول در پایان، دهه کرامت را گرامی داشت و بر ضرورت ارتقا سطح دینی و معنوی مردم با بهره مندی و مطالعه سیره حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت امام رضا(ع) تأکید کرد.