۴م، مرداد ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۴م, مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۶ ق.ظ | کد خبر: 65842

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در سالروز شهادت امام جعفرصادق علیه السلام در جامعة القرآن شهرستان دزفول ضمن آرزوی شیعه محب بودن گفت: پیامبر اکرم(ص) در آخرین وصیت خود، امت را به قرآن (ثقل اکبر) و عترت و اهل بیت(ع) سفارش کرده و فرمود که اگر یکی از آنها را رها کنید گمراه می شوید.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول افزود: کسانی که از عترت جدا شده و فاصله گرفته اند، گمراه شده و به فرجامی چون داعشی ها و تکفیری ها گرفتار شده اند.

امام جمعه دزفول با بیان احادیثی از امام جعفر صادق علیه السلام اظهار کرد: باور و اعتقاد به خدا باید در زندگی مشهود باشد و بتوان عملا به خدا اعتماد کرد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی اعتماد به خدا را سرمایه بزرگی دانست و خاطرنشان کرد: اعتماد به خدا سرمایه ای برای رسیدن به هرچیز گرانبهایی است و مهمترین امور دنیا و آخرت انسان را کفایت می کند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: انسان باید همراه با تلاش و با تدبیر و مشورت در جهت تحقق امور خود به خدا توکل نماید.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با اشاره به حدیثی از امام معصوم(ع) سه چیز را موجب کمال انسان برشمرد و گفت: کنترل خشم و غضب و رعایت حق در این حالت، کشیده نشدن به سمت گناه و باطل در حال شادی، و عفو و بخشش در زمان قدرت موجب کمال انسان خواهد شد.