۳م، مرداد ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳م, مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۴:۱۸ ب.ظ | کد خبر: 65833

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول که با حضور مهندس آصفی فرماندار و دیگراعضای آن در نهاد امامت جمعه شهرستان دزفول برگزار شد حجة الاسلام والمسلمین قاضی در سخنانی با تبریک فرارسیدن سالروز میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر و آغاز دهه کرامت، سالروز برپایی اولین نماز جمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشت و از خدمات آیت الله طالقانی اولین امام جمعه نماز جمعه تهران و ائمه جمعه کشور از جمله آیت الله قاضی(ره)  امام جمعه فقید دزفول تجلیل کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با اشاره به جایگاه عظیم نماز جمعه که به فرمایش حضرت آقا قلب و قرارگاه فرهنگی هر شهر و قرارگاه ایمان بصیرت و تقوا می باشد گفت: نماز جمعه ظرفیتی است که باید از آن در جهت به روز کردن انقلاب اسلامی در میان جامعه استفاده کرد.

امام جمعه دزفول افزود: این فریضه الهی هر هفته در نزدیک به ۹۰۰ شهر کشور برگزار می شود و خطیبان جمعه علاوه بر دعوت مردم به تقوای الهی مهمترین موضوعات اعتقادی سیاسی و اجتماعی جهان اسلام را مطرح می کنند که تاکنون منشأ خیر و برکات فراوانی در جامعه بوده است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول با تأکید بر این نکته که در تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری، مصلای دزفول تقریباً به قرارگاهی فرهنگی تبدیل شده است که جا دارد مسئولان این شهرستان از آن بازدید کنند، افزود: برخلاف خیلی از شهر ها که از مصلای جمعه فقط در روز جمعه استفاده می شود، در دزفول این مصلا در طول هفته فعال است.

امام جمعه دزفول از حوزه خواهران ام ابیها(س)، مرکز آموزش اسلامی کوثر، تأسیس ۱۱ مدرس ویژه طلاب، ستاد اقامه نماز، بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” و مرکز خدمات حوزه شمال استان، بعنوان بخشی از فعایت های فرهنگی می توان یاد کرد که در مصلای دزفول قرارگاه فرهنگی این شهرستان بصورت روزانه فعالیت می کنند.

وی از بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) دزفول بعنوان یکی از مراکز فعال در کشور نام برد که مجهز به استودیو ضبط و تولید بوده و تا کنون بیش از ۵۰۰ برنامه کارشناسی شده مهدوی از اساتید حوزه و دانشگاه و ۲۰ نمایشنامه ویژه نوجوانان با بهره مندی از هنرمندان محلی را تولید کرده است.

امام جمعه دزفول در ادامه با اشاره به ظرفیت های دیگر مصلای دزفول ضمن دعوت مسئولان برای حضور بیشتر در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه خواستار اختصاص اعتبار برای تکمیل استخر نیمه تمام و دیگر طرح های مصلای دزفول شد.

امام جمعه دزفول در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان این مطلب که شورای فرهنگ عمومی بالاترین مرجع قانونی در تصمیم گیری مسائل فرهنگی در هر شهرستان است و متأسفانه بعضی از کارهای فرهنگی رها شده است ضمن انتقاد از برخی کم لطفی ها نسبت به مصوبات این شورا افزود: مصوبات این شورا باید اجرا شود، مسئولان ذیربط باید پاسخگو باشند و کارهای فرهنگی باید نظام مند باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول در پایان بر ضرورت هر چه بهتر برگزار نمودن برنامه های دهه کرامت در سطح شهرستان دزفول تأکید کرد.

در ادامه این نشست حجج اسلام بیگدلی و خمیدی مدیران سازمان تبلیغات اسلامی و اوقاف و امور خیریه دزفول در خصوص فعالیت های ستاد محرم و اعلام برنامه های دهه کرامت گزارشاتی را به اعضای این شورا ارائه دادند.

فرماندار دزفول هم در پایان این جلسه اعلام کرد که تأمین اعتبارات برای کارهای فرهنگی از جمله بسیج و حوزه ها فقط برای تکمیل پروژه های نیمه تمام است که فقط در استان تعیین می شود.

اعلام برنامه های ۵ مرداد سالروز برپایی اولین نماز جمعه پس از انقلاب اسلامی، ارائه پیشهاداتی در خصوص مصلای دزفول، تقویت فرهنگ مطالعه و کتاب خوانی و ضرورت بررسی برخی از همایش های فرهنگی و کنسرت موسیقی قبل از اجرای آنها از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست فرهنگی بود.