۳۱م، تیر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۱م, تیر ۱۳۹۶ ساعت ۲:۰۲ ب.ظ | کد خبر: 65825

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” سید محمدرضا صافی مسئول دفتر نظارت بر انتخابات شهرستان دزفول(شورای نگهبان) به مناسبت ۲۶ تیرماه سالروز تأسیس شورای نگهبان سخنران پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته دزفول آشنایی با نهادها و ارکان نظام جمهوری اسلامی را تکلیف عموم مردم دانست و گفت: در صورتی که اطلاعات بیشتری از حدود اختیارات و وظایف نهادها داشته باشیم حامی آنها خواهیم بود.

سید محمدرضا صافی دلایل امام خمینی(ره) برای نامیدن حکومت به نام جمهوری اسلامی را برشمرد و افزود: تشکیل حکومت اسلاکی توسط پیامبر، اجرایی نشدن و پیاده نشدن قوانین اسلامی و احکام دین و شریعت بدون تشکیل حکومت، و ضرورت استمرار احکام دین دلایل امام(ره) در تشکیل حکومت اسلامی می باشد.

وی با تأکید بر اینکه ولی فقیه حاکم بر قوای سه گانه است اظهار کرد: یکی از اصول اسلامی که در قانون اساسی نیز ذکر شده این است که قوای سه گانه زمانی مشروعیت دارند که زیر نظر ولی امر مسلمین باشند.

مسئول دفتر نظارت بر انتخابات شهرستان دزفول خاطرنشان کرد: خبرگان قانون اساسی به گونه ای برنامه ریزی کرده و اصول را  تنظیم کرده اند که راه نفوذ دشمنان و ملحدان را بگیرند.

سخنران پیش از خطبه ها تصریح کرد: دشمن با فریب مردم در جامعه، نیروهای انقلابی را نیروهای جنگ طلب و تندرو معرفی کرده و به مرور زمان فاصله بین مردم و نیروهای انقلابی را زیاد می کنند.

مسئول دفتر نظارت بر انتخابات شهرستان دزفول به اهمیت حیاتی شورای نگهبان از منظر مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: به فرموده رهبر معظم انقلاب کلیه کسانی که مبانی جمهوری اسلامی را قبول دارند نیروهای انقلابی و در مقابل آنان کسانی هستند که از خط انقلاب فاصله گرفته اند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان انقلاب اسلامی برای نهادهای انقلاب طراحی و برنامه ریزی می کنند ادامه داد: در سال ۸۸ دشمنان به دنبال نفوذ در ارکان نظام و فراهم کردن زمینه برای از بین بردن جمهوریت نظام اسلامی و اسلام بودند که با شکست مواجه شدند.

سید محمدرضا صافی خاطر نشان کرد: حاکمیت مدنظر دشمن در فتنه سال ۸۸، حاکمیت سکولار بود که دین در این حکومت جایگاهی ندارد.

سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه دزفول افزود: سران سلطه جهانی متوجه شده اند که رهبری جمهوری اسلامی و شورای نگهبان سدی است که مانع رسیدن به اهدافشان می باشد و اعتراف دارند که نظارت شورای نگهبان در انتخابات اصلی ترین مانع در برابر نفوذ آنها در جمهوری اسلامی می باشد.