۳۰م، تیر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۰م, تیر ۱۳۹۶ ساعت ۵:۵۴ ب.ظ | کد خبر: 65762

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” آئین وحدت بخش نمازجمعه دزفول با حضور اقشار مختلف مردم متدین و ولایت مدار این شهر و به امامت حجة الاسلام والمسلمین سید محمد علی قاضی امام جمعه دزفول در مصلای امام علی(ع) قرارگاه فرهنگی این شهرستان برگزار شد.

دعوت به تقوا و تبیین سبک زندگی اسلامی با موضوع تلاش اقتصادی از منظر امام صادق(ع)

خطیب نمازجمعه دزفول در خطبه اول نماز ضمن سفارش مردم و خویش به رعایت تقوای الهی گفت: بهترین آینده نگریها برای نجات انسان تقوای الهی است.

امام جمعه دزفول در ادامه به سبک زندگی اسلامی با موضوع تلاش اقتصادی از منظر امام صادق(ع) پرداخت و گفت: از منظراسلام فعالیت های اقتصادی زمینه ساز کمالات و فضائل انسانی است.

وی افزود: اگر ورود به عرصه اقتصادی با این نگرش همراه باشد علاوه بر رسیدن به منافع مادی و ظاهری به بهره های معنوی هم می توان دست یافت.

برای طلب روزی حلال و فعالیت های اقتصادی باید دستورات اسلامی را بکار گرفت

خطیب نماز جمعه دزفول با تبیین حدیثی از امام صادق(ع) تصریح کرد: نحوه نگرش به تلاش اقتصادی اگر در راستای دنیا طلبی باشد امری زشت و ناپسند است اما اگر دنیا طلبی وسیله باشد برای گذران دنیا و رسیدن به آخرت، امری مطلوب و پسندیده است.

امام جمعه دزفول تأکید کرد: افراد حریص به جمع آوری مال و ثروت سلامت خود و خانواده خویش را از دست می دهند و علاوه بر اینکه خیرشان به دیگران نمی رسد مورد لعن خدای متعال نیز قرار می گیرند.

وی افزود: برای طلب روزی حلال و فعالیت های اقتصادی باید دستورات اسلامی را بکار گرفت.

هدف اصلی آمریکا مهار اقتدار و نفوذ ایران در منطقه است

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خطبه دوم نماز جمعه شهرستان دزفول با اشاره به تحریم های جدید آمریکا علیه ایران بویژه سپاه گفت: هدف اصلی آمریکا به اذعان وزرای خارجه و دفاع آمریکا براندازی نظام جمهوری اسلامی و تضعیف و مهار اقتدار و نفوذ ایران در منطقه است.

مردم باید هوشیار باشند و با اتحاد و همبستگی خود توطئه های دشمن را خنثی کنند

امام جمعه دزفول یکی دیگر از اهداف آمریکا را جنگ روانی و ایجاد اختلاف در داخل و در بین مردم و مسئولین دانست و تأکید کرد: مردم باید هوشیار باشند و با اتحاد و همبستگی خود توطئه های دشمن را خنثی کنند.

بعضی از مسئولین بعد از خسارت به دستاوردهای علمی کشور تازه به سخن منتقدین رسیده اند

خطیب نماز جمعه دزفول در فرازی دیگر از خطبه های نماز به بدعهدی های آمریکا در برجام پرداخت و گفت: بارها حضرت آقا فرمودند نباید به آمریکا خوشبین بود و نمی توان به آمریکا اعتماد کرد و بعضی از مسئولین هم بعد از کلی که به منتقدین اتهاماتی وارد کردند و کلی خسارت به دستاوردهای علمی کشور وارد شد تازه به سخن منتقدین رسیده اند .

امام جمعه دزفول تصریح کرد: اگر به این باور رسیده ایم که اعتماد به غرب خسارت بار است باید هزینه آن را هم قبول کنیم ضمن اینکه اگر الان این خسارت را قبول نکنیم در آینده با خسارت های بیشتری روبرو خواهیم شد.

مردم خواستار اقدام عملی دولت در برابر تحریم ها و نقض برجام هستند

خطیب نماز جمعه دزفول با بیان اینکه نباید از آمریکا ترسید گفت: مردم حق دارند از همه مذاکرات بین المللی مطلع باشند و خواستار اقدام عملی دولت در برابر تحریم ها و نقض برجام هستند.

انتخاب اعضای هیأت دولت دوازدهم باید بر مبنای خدمت بی منت به مردم باشد

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در فرازی دیگر از خطبه های این هفته نماز جمعه گفت: انتخاب اعضای هیأت دولت دوازدهم باید بر مبنای خدمت بی منت به مردم باشد و وزیر باید مسند خدمت گذاری به مردم باشد.

حزبی سازی فضای مدیریت کشور پدیده ای نامبارک است

امام جمعه دزفول چابکی، مردمی، پاسخگو و کارآمد بودن را از معیارهای وزرای دولت دوازدهم عنوان کرد و گفت: حزبی سازی فضای مدیریت کشور پدیده ای نامبارک است که باعث می شود مدیران توانمند و لایق کنار گذاشته شوند چرا که رئیس جمهوری فقط منتخب ۲۳ میلیون نفر نیست بلکه رئیس جمهور ۸۰ میلیون ایرانی است.

خطیب نمازجمعه دزفول با تأکید بر این نکته که رویکرد انتخاب کابینه نباید تقابلی و حذفی باشد افزود: رئیس جمهور محترم به ظرفیت های انسانی مخالفین هم توجه داشته باشند و از نیروهای توانمند در جهت مصالح ملی استفاده کنند.

گرامیداشت میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر

امام جمعه دزفول همچنین با گرامیداشت و تبریک اول ذی القعده میلاد کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه(س) و روز دختر بر ضرورت استفاده از فعالیت های اجتماعی بانوان متناسب با حفظ ارزشهای اسلامی تأکید کرد.

تقدیر از حضورمردم در نمازجمعه و تجلیل از حضور آنها در آئین تشییع شهدای گمنام

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در ادامه با گرامیداشت پنجم مردادماه سالروز اقامه نمازجمعه پس از پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نماز جمعه قلب فرهنگی هر شهر است که هر هفته مردم مؤمن و انقلابی کشور در همه مصلاها جمع شده و ضمن انجام فرایض دینی از مسایل سیاسی و اجتماعی جهان اسلام آگاه می شوند که این آگاهی باعث ناکامی دشمن از رسیدن به اهداف شوم خود شده است.

امام جمعه دزفول ضمن تقدیر از حضور مردم دزفول در آئین نماز جمعه در هوای گرم منطقه و نیز تسلیت به خانواده معزز شهید غلامحسین دیمی که پیکرش پس از ۳۵ سال شناسایی شد گفت: از مردم مؤمن دزفول که در آئین تشییع جنازه شهدای گمنام دزفول و میانرود شرکت کردند تشکر می شود.

مردم برای بهره مندی از فضای رودخانه دز از تورهای مجاز استفاده کنند

خطیب نماز جمعه دزفول در پایان به بازماندگان حادثه رودخانه دز که روز گذشته غرق شدند تسلیت گفت و ضمن تقدیر از اقدام به موقع امدادگران برای نجات این افراد گفت: از شهروندان و مسافران انتظار می رود برای بهره مندی از فضای رودخانه دز از تورهای مجاز استفاده کنند.

امام جمعه دزفول افزود: این افراد در قالب تور غیرمجاز اقدام به شنا در منطقه خروشان رودخانه دز کردند که دچار حادثه شدند لذا مسئولان نیز باید نظارت بیشتری روی این تورها داشته باشند تا از تکرار چنین حوادث تلخی جلوگیری به عمل آید.

امام جمعه دزفول بر استفاده صحیح از ظرفیت های تفریحی و گردشگری رودخانه دز تأکید کرد.

همچنین مراسم سوگواری شهادت امام جعفر صادق علیه السلام بنیانگذار مکتب شیعه در بین الصلاتین و توسط مداح دزفولی آقای ذاکر برگزار شد.