۲۹م، تیر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۹م, تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۴ ب.ظ | کد خبر: 65753

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در شب شهادت امام جعفر صادق علیه السلام و شب وداع با شهدا در قدمگاه امام رضا علیه السلام و در جمع پرشور جوانان و شهروندان ولایی دزفول گفت: شهدا مردان بزرگ و بی ادعایی بودند که جز رضای خدا چیزی مدنظر نداشته و برای خدا جنگیدند و اگر چه در زمین ناشناخته اند اما در بین آسمانیان چون خورشید می درخشند.

امام جمعه دزفول با اشاره به اینکه شهدا با خدا معامله کرده و خداوند نیز پاداش آنها را داد اظهار کرد: شهیدان به مرتبه ای رسیدند که بالاتر از آن مرتبه ای نیست و باید باور داشت که شهدا زنده اند و نزد خدا روزی می خورند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با بیان جایگاه و کرامت شهید نزد خدا خاطرنشان کرد: شهدا به اختیار و انتخاب خود به جبهه رفته و این راه را برگزیدند و از طرف خدا برگزیده شدند و باعث امنیت امروز ما شدند.

امام جمعه دزفول خانواده شهدا را سند تاریخی شهدا خواند و افزود: اف بر کسانی که در زمان تلاش و جهاد ذره ای به خود زحمت ندادند و علیرغم اینکه به واسطه خون شهدا به مقام و منصب رسیده اند و بدون اینکه معنی شهادت، انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی را بدانند امروز طلبکار و مدعی هستند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: حضور جوانان در این جلسه معنوی و نورانی معنای آتش به اختیار است که مقام معظم رهبری فرمودند و نشان از این دارد که اگر خطری انقلاب اسلامی را تهدید کند افراد زیادی سینه سپر می کنند.

امام جمعه دزفول تصریح کرد: دشمن فهمیده است که از طریق نظامی نمی تواند انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی را از بین ببرد و به دنبال استحاله فرهنگی و جنگ نرم است و در این زمینه تلاش بسیاری انجام داده است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول تأکید کرد: خون پاک شهدا نمی گذارد که دشمن به اهداف شوم و پلید خود برسد و لازم است که در این جنگ نرم افسران جوان و جوانان، پا به رکاب و آماده باشند و با بصیرت، نقشه های دشمن را شناخته و در مقابل آنها ایستادگی کنند.

امام جمعه دزفول در شب شهادت رئیس مذهب تشیع با تشریح وضعیت سیاسی اجتماعی زمان امام صادق(ع) و پیچیدگی آن تصریح کرد: امام صادق(ع) در این دوران ۴۰۰۰ دانشمند فقیه، متکلم و مفسر را تربیت کرد و ماحصل آن، علومی است که به دست ما رسیده است.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی با بیان حدیثی از امام صادق(ع) اظهار کرد: دشمن همیشه سعی دارد که جای حق و باطل را عوض کرده و ایجاد شبهه نماید و به فرموده امام صادق علیه السلام هرکس عالم به زمان خود و بصیر باشد فتنه ها و نقشه های دشمن در او اثر نمی کند.

امام جمعه دزفول افزود: در بیان امام صادق علیه السلام شکیبایی در معضلات و مشکلات از موارد کمال ایمان بنده است که خانواده های شهدا مصداق آن می باشند و خداوند نیز وعده پیروزی را به صابران داده است.

نماینده ولی فقیه تأکید کرد: شهدا خون دادند تا ما تسلیم نشویم و رسالت امروز ما استقامت و مقاومت است که میوه شیرین پیروزی را به دنبال خواهد داشت.

امام جمعه دزفول با توسل و ارادت به امام زمان(عج) در شب شهادت ششمین امام معصوم علیه السلام سخنان خود را به پایان رساند.

شایان ذکر است که در این محفل که پیکر پاک یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس و شهید غلامحسین دیمی که پس از ۳۵ سال به وطن بازگشت قرارداشتند و مردم ولایتمدار شهرستان دزفول به گرمی از این شهیدان سرافراز استقبال کرده و با آنان تجدید پیمان کردند.