۲۹م، تیر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۹م, تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۳۸ ب.ظ | کد خبر: 65734

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی”مجد دز” آئیین تشییع جهار شهید دفاع مقدس صبح امروز با حضور حجج اسلام قاضی، بیگدلی و فیض الاسلام، خانواده های معزز شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم مؤمن و متدین این شهرستان در دزفول و شهرمیان رود برگزار شد.
آئین تشییع پیکر شهید غلامحسین دیمی که پس از گذشت ۳۵ سال از زمان شهادت، اخیرا شناسایی شده و نیز یک شهید گمنام دوران دفاع مقدس صبح روز پنجشنبه از محل آستان متبرک حضرت محمدبن موسی الکاظم(ع) سبزقبا بر روی دوش اقشار مختلف مردم همیشه در صحنه دزفول تشییع شد.
در این آئین که اقشار مختلف مردم دزفول شرکت داشتند پس از قرائت نماز میت بر پیکر این ۲ شهید والامقام به امامت حجة الاسلام مرتضی بیگدلی امام جمعه موقت دزفول، پیکرهای این شهدا تا میدان مادر و از آنجا تا شهیدآباد دزفول تشییع شدند.
پیکر مطهر شهید غلامحسین دیمی که در تیرماه سال ۱۳۶۱ در عملیات رمضان به درجه رفیع شهادت نائل آمده در جوار شهدای هشت سال دفاع مقدس در شهید آباد دزفول به خاک سپرده شد.
همچنین پیکر مطهر یک شهید گمنام پس از تشییع در محل حوزه علمیه الزهرا(س) دزفول خاکسپاری شد.
در شهر میانرود دزفول نیز پیکرهای مطهر ۲ شهید گمنام روز پنجشنبه پس از قرائت نماز میت به امامت حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول و حجة الاسلام فیض الاسلام امام جمعه شهر امام(ره) با حضور اقشار مختلف مردم میانرود تشییع و از میدام امام حسین(ع) این شهر در محلی که در میدان شهدا آماده شده بود با شکوه خاصی به خاک سپرده شدند.
این شهدای گمنام که پیکرهای مطهر آنها در اواخر سال ۱۳۹۵ و نیز ۱۵ فروردین ماه سال جاری شناسایی شده اند در عملیات خیبر در جزیره مجنون و سهیل به شهادت رسیدند.
مردم شهرستان دزفول در دوران دفاع مقدس بیش از دو هزار و ششصد شهید تقدیم کردند.