۲۸م، تیر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۸م, تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴ ق.ظ | کد خبر: 65709

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی نماینده ولی فقیه و امام جمعه دزفول در جمع قرآنی خانواده های کارکنان نزاجا در خوزستان با حضور فرمانده پادگان پشتیبانی منطقه ۶ جنوب غرب سرهنگ بهروز عزیزی، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان دزفول سرهنگ علی الهامی و معاونت فرهنگی و روابط عمومی عقیدتی سیاسی نزاجا و نیروی انتظامی، عمل به قرآن در زندگی را ارزشمند دانست و گفت: قرآن یکی از دو سفارش پیامبر است و تلاش شما برای مهجوریت زدایی از قرآن قابل تقدیر می باشد.

امام جمعه دزفول قرآن را ملاک و معیار تشخیص حق از باطل خواند و افزود: اصل چنین برنامه هایی باعث رشد معنویت و بینش انسان و رسیدن به مقام فرقان می شود و باید قدر چنین جلسات نورانی را دانست.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی قرآن و عترت را مکمل هم دانست و اظهار کرد: قرآن بزرگترین برنامه انسان ساز و حیات بخش از طرف خداوند است که باید تبیین شود و تبیین آن به عهده عترت پیامبر(ص) می باشد.

امام جمعه دزفول با تأکید بر اینکه ائمه هدی مفسر قرآن بوده و موجب فهم قرآن می شوند خاطرنشان کرد: جدایی از اهل بیت علیهم السلام و اکتفا به قرآن نتیجه ای جز گمراهی ندارد و نمونه بارز آن وهابی ها و داعشی ها می باشد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول قرآن را برنامه جامعی عنوان کرد که نیاز بشریت را در همه اعصار پاسخگو می باشد و تصریح کرد: برنامه های قرآنی مشمول زمان نمی شوند و بهترین عبرت ها، پندها و قصص در قرآن بیان شده اند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: باید از طریق ائمه هدی(ع) به قرآن دسترسی یافت و باید آن را در برنامه زندگی سرلوحه و سرمشق قرار داد.

امام جمعه دزفول به شفاعت قرآن اشاره کرد و ادامه داد: قرآن در روز قیامت کسانی را که در دنیا قرآن را درست تلاوت کرده و به آن متمسک شده اند و انسان قرآنی بوده اند شفاعت می نماید.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی تصریح کرد: قرآن همیشه قیامت را یادآوری کرده و با تذکر فرجام کار انسان را به یاد می آورد.

امام جمعه دزفول با بیان حدیثی از امام صادق(ع) گفت: خداوند سه لجام و افسار بیماری، فقر و مرگ را برای بشر قرار داده است تا انسان مهار شده و همیشه به یاد قیامت باشد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با اشاره به آیه أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ رُحَماءُ بَینَهُم اظهار کرد: طبق آیات قرآن شدتها و عصبانیت ها برای کفار است و باید بین خودتان مهربانی حاکم باشد و همچنین در قرآن تصریح شده است که صلح و صفا برای انسان بهتر است.

همچنین در پایان این مراسم از برگزیدگان قرآنی تجلیل و به آنها هدایایی تقدیم شد.