۳۰م، تیر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۳۰م, تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۹ ق.ظ | کد خبر: 65703

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین عبدالکریم بهجت پور استاد حوزه و مفسر قرآن در مصاحبه با خبرنگار این پایگاه در خصوص سفر اخیر خود به شهر شانگهای چین گفت: بیشتر دیدارهای این سفر حضور در محافل علمی دانشجویی بویژه دانشجویان ایرانی، پاکستانی و افغانستانی تحت عنوان پرسش و پاسخ در خصوص آشنایی با معارف بود.

حجة الاسلام والمسلمین بهجت پور اظهار کرد: کشور چین کشوری پرجمعیت است که حدود ۱میلیارد و ۵۵۰ میلیون نفر جمعیت دارد و در این میان  تعداد اندکی حدود ۸۰-۶۰ میلیون نفر مسلمان هستند که رقم بسیار کمی می باشد.

وی با اشاره به اینکه شهر شانگهای با ۳۵ میلیون جمعیت فقط ۴-۳ مسجد دارد خاطرنشان کرد: اغلب روحانیون شهر شانگهای اهل سنت هستند و در جامعة المصطفی در ایران تحصیل کرده اند و ایران را به خوبی می شناسند.

حجة الاسلام والمسلمین بهجت پور افزود: فرهنگ اروپایی به سرعت در بین مردم شانگهای که قطب اقتصادی کشور چین محسوب می شود با سوق یافتن به سمت اقتصاد آزاد در حال پیشرفت و توسعه می باشد.

استاد حوزه تصریح کرد: حاکمان کشور چین واهمه دارند که با بازکردن درهای اقتصاد، نتوانند فرهنگ انسانی حاکم بر کشورشان را حفظ کرده و فرهنگ مبتذل اروپایی و آمریکایی بر کشور چین حاکم شود.

حجة الاسلام والمسلمین بهجت پور ادامه داد: با ارائه راه حل برای چالش چین در خصوص اقتصاد آزاد و فرهنگ اروپایی و نیز عرضه مایه های انسانی فرهنگ شان با استفاده از فرهنگ شیعی و فرهنگ اهل بیت(ع) می توان اسلام و مکتب اهل بیت(ع) را به آنها شناساند.

وی به دینی که بزعم شان به دنبال قدرت، و موجب هرج و مرج شود اشاره و تأکید کرد: می توان با بیان مناسب و عالمانه، مکتب اهل بیت(ع) را که در تمام زمینه ها به خصوص قدرت در اجتناب دادن مردم چین از آلودگی های فرهنگ اروپایی و تقویت نگاه انسانی و عقلایی ناجی انسانها می باشد معرفی نمود.

استاد حوزه اظهار کرد: می توان تعدادی از علمای فاضل، روشن ضمیر، دور اندیش و فهیم ایرانی با استفاده از رایزنی های فرهنگی و سفارتخانه ها در مسائل فرهنگی اظهار نظر کرد و در نهایت با حوصله و مدارا حضور خود را تثبیت نمود.

حجة الاسلام والمسلمین بهجت پور خاطر نشان کرد: دانشجویان ایرانی و تجار فرصت خوبی برای معرفی مکتب اهل بیت(ع) در کشور چین می باشند به گونه ای که حضور ایرانیان در چین مورد استقبال قرار گیرد.

استاد حوزه قم راه دیگر معرفی اسلام ناب را موفقیت در روسیه عنوان کرد و افزود: موفقیت ایران در کشور روسیه که اجازه طرح مکتب اهل بیت(ع) را در کشورشان داده اند و اینکه بتوانیم بعنوان یک مکتب پویا مردم را از وابستگی به فرهنگ سرمایه داری و اروپایی و انحرافات آمریکایی فاصله دهیم انعکاس خوبی در کشور چین خواهد داشت.