۲۴م، تیر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۵ ب.ظ | کد خبر: 65624

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” سرکار خانم امجدنیا مسئول مرکز آموزشی پژوهشی کوثر سخنران پیش از خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول در آخرین روز هفته حجاب و عفاف گفت: سرچشمه نامگذاری این هفته به نام هفته حجاب و عفاف، خباثت ها و خیانت های رضاشاه پهلوی در حق ملت، خصوصا در زمینه عفاف و حجاب است.

خانم امجدنیا ضمن گرامیداشت شهدای مسجد گوهرشاد مشهد اظهار داشت: عفاف و حجاب مخصوص خانم ها نبوده و بعنوان یک حکم الهی به همه انسان ها اعم از زن و مرد اختصاص دارد.

سخنران پیش از خطبه ها خاطرنشان کرد: حجاب یکی از موضوعات عفاف است که در ظاهر خانم ها ظهور و بروز می یابد و باید در جامعه پیاده شود تا همگان از مواهب آن بهره مند گردند.

وی عفاف را یک امر انسانی و فطری دانست و افزود: غرض ورزان غربی و دنباله روان آنها در داخل کشور آن را یک امر اکتسابی القا می کنند ولی خود نیز به فطری بودن آن اعتراف دارند.

خانم امجدنیا به معنای عفاف اشاره کرد و گفت: عفاف خودداری کردن از عمل و سخنی که حلال و نیکو نیست می باشد و نیز به معنای کنترل و اعتدالی است که باید در همه زمینه ها صورت گیرد.

مسئول مرکز آموزشی پژوهشی کوثر دزفول ادامه داد: خداوند عفت را در وجود تمام انسان ها قرار داده و زنان و مردان باید حجاب خاص خود را رعایت کنند تا جامعه سالم و سلامت باشد.

سخنران پیش از خطبه ها با اشاره به آیات صریح قرآن تصریح کرد: در قرآن حضرت یوسف را برای آقایان و حضرت مریم را برای خانم ها بعنوان مصداق بارز کسانی که عفاف را رعایت کرده و متمسک به عفاف شده اند بیان می دارد.

وی ضمن بیان اینکه حجاب و عفاف بر هم تأثیر متقابل دارند خاطرنشان کرد: حجاب یک حکم دینی است و همانگونه که سعی بر انجام احکام دینی داریم باید در این حکم دینی نیز سعی و تلاش نماییم.

خانم امجد نیا به وظایف زنان و مردان و دولتمردان توجه داد و اظهار کرد: زنان بعنوان زن مسلمان باید امر خدا و پیامبر و مردانشان را در زمینه عفاف و حجاب انجام دهند و مردان مؤمن نیز وظیفه دارند خواهران، مادران، دختران و زنان خود را قبل از خطا نصیحت کنند.

وی به وظیفه دولتمردان در این زمینه بعنوان یک مطالبه بحق زنان، و مردان بعنوان پشتیبانان زنان اشاره کرد و افزود: حاکمان دولت اسلامی وظیفه دارند در تمام عرصه ها در زمینه حجاب و عفاف سیاستگذاری درست داشته و قوانینی تدوین و پیگیری کنند تا جامعه را به سمت هدایت پیش ببرند.