۱۸م، تیر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۸م, تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱:۰۷ ب.ظ | کد خبر: 65539

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” در ابتدای هفته حجاب و عفاف، سرکار خانم خسروپناه سخنران پیش از خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول مقدمه ای از مناسک دینی را بیان کرد و گفت: در مناسک دینی پنهانی بودن بعضی اعمال مانند خواندن نمازهای نافله و دادن صدقات مرتبه انسان را بالاتر می برد.

خانم خسروپناه با اشاره به اینکه سفارش شده بعضی از اعمال چون پخش اذان، روضه سیدالشهدا، و صلوات بلند و آشکارا باشد افزود: یکی از مهمترین مسائل دین، حجاب و عفاف است که خداوند هیاهو و آشکارا بودن آن را بسیار بیشتر دوست دارد.

وی اسلام را یک دین اجتماعی دانست که باید تا قیامت ادامه داشته و در یک مقیاس جهانی تعریف شود و ادامه داد: حجاب چون ترویج و شعار اسلام و دین است شدیدا از سوی مجامع غربی مورد مخالفت قرار گرفته است.

سخنران پیش از خطبه های نمازجمعه این هفته ضمن بررسی تاریخ حجاب و عفاف اظهار کرد: مسئله حجاب از زمان های دور در ایران باستان و هند باستان و یونان باستان مطرح بوده است ولی با ترویج فرهنگ غرب، کمرنگ شده و به تدریج حجاب به کشورهای مسلمان و سپس به متدینین اختصاص یافت.

خانم خسروپناه تصریح کرد: بعضی افراد حجاب را یک مسئله شخصی دانسته و توجه ندارند که انسان هنگامی که وارد جامعه می شود بعنوان الگو برای دیگران قرار می گیرد.

وی در ادامه بحث حجاب و عفاف گفت: بسیاری از افرادی که شئونات اسلامی را رعایت نکرده و حجاب مناسبی ندارند متوجه نیستند و خواسته یا ناخواسته مقاومت جبهه حق را تضعیف کرده و به اسلام ضربه می زنند.

خانم خسروپناه افزود: شیطان در افرادی که ظاهر مناسبی نداشته باشند آرام نفوذ کرده و باطن را آلوده می کند و اگر ظاهر انسان درست نشد، اعتقادات و باورهای دینی به مرور ضعیف شده و گاه موجب انحراف از مسیر اسلام می شود و این چیزی است که دشمن می خواهد.

سخنران پیش از خطبه های این هفته نمازجمعه دزفول با تأکید بر اینکه باید به فرزندان خود از دوران کودکی معنای خداشناسی را  آموخت، اظهار داشت: اگر انسان از کودکی خدا و اهل بیت(ع) را شناخت تمام محورهای زندگی بر مبنای دستورات خدا و اهل بیت(ع) شده و به آنها عمل خواهد کرد.

خانم خسروپناه خاطرنشان کرد: اگر نگاه ما به خدا و اهل بیت(ع) نباشد دین خود را ازدست می دهیم همانگونه که بسیاری از افرادی که در کربلا مقابل امام حسین(ع) ایستادند مسلمان بودند ولی چون نگاهشان به امام معصوم(ع) نبود لغزیدند و به خطا رفتند.

وی با اشاره به اینکه اگر به خدا اعتقاد داشته و اعتماد کنیم بسیاری از کارها درست می شود تأکید کرد: پوسته دین اطاعت از اوامر و نواهی الهی می باشد و می توان مغز دین را از کارشناسان دین و متخصصین در این زمینه پرسید.