۱۴م، تیر ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۱۴م, تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۳ ق.ظ | کد خبر: 65450

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” به نقل از واحد اطلاع رسانی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) شهرستان دزفول، در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان نشست های مباحث مهدویت با موضوع ماه رمضان و مهدویت در مساجد شیخ انصاری(ره)، شهید مسعود توتونچی و نجفیه شهرستان دزفول برگزار شد.

در این نشست ها حجة الاسلام والمسلمین محمد شهبازیان کارشناس مرکز تخصصی مهدویت قم در سخنانی به تبیین بهره گیری از ماه مبارک رمضان و ضرورت شناخت هرچه بیشتر امام معصوم گفت: ماه رمضان محل تجلی نور است و امام معصوم هم نور دارد بنابراین در این ماه با تأسی به امام معصوم می توان استغفار کرد و خود را از بسیاری از گناهان که موجب لغزش انسان در مسائل فردی و اجتماعی می شود دور ساخت.

وی افزود: شب قدر ماه نزول قرآن و تجلی نهایی این کتاب الهی است که مؤمنان با استغاثه به درگاه الهی می توانند از ملائکی که در خدمت حضرت ولی عصر(عج) در این ماه نازل می شوند مقدرات خود را رقم زنند.

کارشناس مرکز تخصصی مهدویت تصریح کرد: شب قدر و ماه رمضان تجلی ولایت است و ادعیه ماه رمضان مهدوی هستند مثلا دعای « اللَّهُمَّ أَدْخِلْ عَلَى أَهْلِ الْقُبُورِ السُّرُورَ » همانند دعای اَللّهُمَّ عَجِّل لِوَلیِّکَ الفَرَج می‌باشد چرا که در زمان ظهور است که فرشتگان بر قبور مؤمنان بشارت ظهور حضرت را می دهند.

حجة الاسلام والمسلمین شهبازیان در پایان با اشاره به این که اگر ما تفقه در دین نداشته باشیم فِرَق و دشمن همان روایات اهل بیت(ع) را تفسیر و ترجمه غلط می کند و بر علیه ما استفاده می کند.