۷م، خرداد ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۷م, خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۴ ب.ظ | کد خبر: 64748

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در روز چهارم خرداد روز مقاومت و پایداری روز دزفول در رادیو شهری دزفول حضور یافت و در ارتباط مستقیم با شبکه های رادیویی چند استان گفتگو کرد.

امام جمعه دزفول با تبریک یوم الله چهارم خرداد گفت: می توان با بزرگداشت سوم و چهارم خرداد که دو روز بزرگ و تاریخی برای استان و کشور می باشند فرهنگ ایثار و جهاد و مقاومت را بین نسل های جوان کشور و نسل های آینده نهادینه کرد و در همه عرصه ها دشمن را به عقب راند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول، این شهرستان را یکی از شهرهای مهم استان دانست و اظهار کرد: در دوران دفاع مقدس برای دشمن اهمیت داشت که دزفول را بعنوان پشتوانه رزمندگان خالی کند تا موجب تضعیف روحیه رزمندگان باشد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: علیرغم حملات ددمنشانه دشمن به مناطق غیر نظامی ازجمله دزفول برای رسیدن به هدف، مردم با استقامت جانانه و حضور بصیرتمند خود تسلیم موشکباران و بمباران دشمن نشدند و دشمن را مأیوس کردند.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: مردم دزفول بدلیل آموزه های دینی خود در اثر تربیت علما و با تأسی به پیر و مراد خویش آیت الله قاضی(ره) که با کهولت سن و ضعف بینایی پایداری کرد، در شهر ماند و زیر حملات دشمن حتی یک هفته هم نمازجمعه را تعطیل نکرد و نماد مقاومت شد، در مقابل دشمن ایستادند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی ادامه داد: ایستادگی و مقاومت مردم دزفول با این شرایط باعث شد که دزفول پایتخت مقاومت ایران نامگذاری شده و در تقویم رسمی کشور روز چهارم خرداد به نام روز مقاومت و پایداری روز دزفول نام گیرد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول تأکید کرد: باید این سرمایه گرانبها را حفظ کرده و با مقاومت و ایستادگی در تمام زمینه ها، در رسیدن به اهداف بلند و آرمان های انقلاب اسلامی تلاش کرد.

امام جمعه دزفول شخصیت و هویت دادن به جوانان را ضروری دانست و گفت: باید نیروی جوان را بعنوان نیروی محرکه جامعه باور داشت و برای حل مشکلات از نظرات و دیدگاه هایشان بهره گرفت.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی افزود: بعنوان امام جمعه در جمع جوانان حضور داشته و آنچه که در توان دارم برای جوانان انجام می دهم.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول در معرفی آیت الله قاضی(ره) اظهار کرد: ایشان عالم وارسته و شجاعی بود که دزفول و مردم دزفول را دوست می داشت و زهد و تقوا و اخلاص این مرد خدا، زبانزد علمای دین بود.