۲۴م، اردیبهشت ۱۳۹۶
نويسنده: user1daftar

www.MajdeDez.com
زمان انتشار: ۲۴م, اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۲ ق.ظ | کد خبر: 64432

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی “مجد دز” حجة الاسلام والمسلمین قاضی امام جمعه دزفول در احیاء شب نیمه شعبان در مسجد حضرت ولی عصر(عج) دزفول ضمن تبریک ولادت سراسر نور امام زمان(عج) گفت: در این شب فرشتگان و ارواح طیبه مؤمنین فرود آمده و به  حضور امام (عج) می رسند و با توجه به روایات می توان شب نیمه شعبان را شب قدر دانست.

امام جمعه دزفول در این مراسم معنوی، شب میلاد منجی عالم بشریت را شب معرفت یافتن خواند و خاطرنشان کرد: هرچه شب به سحر نزدیک شود ارزش آن بیشتر می شود و بنا به روایات و آیات قرآن، مقام محمود به کسی داده می شود که سحرگاه با خدا راز و نیاز کند.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول دوران غیبت را دشوارترین دوران برای انسان ها دانست و تصریح کرد: عصر غیبت عصری پر از هیاهو و توطئه دشمنان است و انسان ها در این زمان به سختی آزمایش می شوند.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی فلسفه غیبت را آزمودن بشریت عنوان کرد و ادامه داد: بشریت پس از آزموده شده و پختگی به مرحله بلوغی می رسند که شایستگی و استعداد ظهور را می یابند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول به ضرورت احیا و شب زنده داری توأم با معرفت و آگاهی اشاره کرد و افزود: منتظر حقیقی باید در دوران غیبت خود را از فتنه ها حفظ کرده و بر ایمان و اعتقاد خود راسخ و مستحکم بماند.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: مهدویت در تمام ادیان وجود دارد ولی مهدویت خالص و حقیقی همان است که در اسلام اثنی عشریه وجود دارد.

امام جمعه دزفول خاطرنشان کرد: امام زمان(عج) در نامه خود به شیخ مفید میفرمایند تا زمانی که حکومت در اختیار ستمگران باشد در نقطه ای دور از دیده ها بسر خواهم برد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول گفت: انسان ها در زمان غیبت امام توفیق و قابلیت دیدار حضوری حضرت را نداشته ولی حضور معنوی داشته و از تمام اتفاقات باخبر می باشد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی به کافی نبودن دعا و اشک ریختن برای ظهور اشاره کرد و افزود: اعتقاد و باور قلبی به حضور معنوی امام عصر(عج) باید در زندگی و رفتار فرد نمود یافته و موجب الگو گرفتن از این امام همام شود.

امام جمعه دزفول با اشاره به مناجات حضرت علی(ع) در چاه اظهار کرد: مهدی باوری و اعتقاد به حضور معنوی امام موجب می شود که فرد با امام(عج) سخن بگوید و این ارتباط دوسویه بوجود آمده  باعث سازندگی فرد خواهد شد.

حجة الاسلام والمسلمین قاضی در خصوص انتخابات پیش رو گفت: شرکت در انتخابات یک وظیفه ملی، و دینی و مذهبی بوده و حضور آگاهانه پای صندوق رأی نشان از فهم و درایت اشخاص برای دخالت در سرنوشت شهر و کشور دارد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول با تأکید بر تسری مباحث مهدوی در تمام موارد زندگی انسان گفت: تک تک آراء مردم نتیجه انتخابات را رقم می زند و باید بدون تعصب و با تفکر، تصمیم گرفته و نسبت به این امر مهم بی تفاوت نباشیم.